sprzet na silowni

Kompletne wyposażenie siłowni – niezbędna lista


Nie ma idealnego przepisu na sukces – każdy powinien opracować go samodzielnie metodą prób i błędów. Oczywiste jest, że o wiele lepiej jest popełniać tych błędów jak najmniej, dlatego poniżej znajduje się lista niezbędnych sprzętów i akcesoriów do rozpoczęcia działalności w branży sportowej. Jeśli sala do siłowni już jest, pora ją wyposażyć! Czego nie może zabraknąć w obiekcie sportowym?


Maszyny

Nikt nie wyobraża sobie treningu bez konkretnych maszyn. To one stanowią trzon całego przedsięwzięcia, dlatego w tej kwestii należy zadbać o wysokiej klasy profesjonalne wyposażenie siłowni.

Wszystko zależy od kwoty, którą można rozdysponować na zakup maszyn. Urządzenia te nie należą do najtańszych, ale ich cena różni się w zależności od producenta. Warto postawić na sprawdzony sprzęt firmy o wieloletniej tradycji i skupić się na zakupie urządzeń jednego producenta. Bieżnie, rowerki stacjonarne, atlasy, suwnice, ławeczki czy maszyny do treningu konkretnych partii ciała stanowią dziś niezbędne wyposażenie.

Maszyny regenerowane

Urządzanie własnej siłowni jest bardzo kosztowne, ale można nieco zmniejszyć wydatki, decydując się na zakup sprzętu regenerowanego. To równie sprawny i wartościowy sprzęt, jak ten prosto ze sklepu. Poszczególne elementy są dokładnie sprawdzane, a jeśli tylko zajdzie wątpliwość co do ich funkcjonowania, wymienia się je na nowe.

W ten sposób wiele maszyn ma wymienione podzespoły elektroniczne czy elementy, które uległy wyeksploatowaniu. Zakup sprzętu po regeneracji stanowi równie profesjonalne wyposażenie siłowni, lecz jest o wiele tańszą alternatywą.

Akcesoria – niezbędnik każdej siłowni

Strefa treningowa powinna być znakomicie przygotowana do każdego rodzaju sportu. W profesjonalnej siłowni nie może zabraknąć akcesoriów, które czynią trening bardziej funkcjonalnym. Spośród wielu wymienia się między innymi drabinki gimnastyczne, hantle, piłki lekarskie, sztangi, gryfy, a także maty do ćwiczeń.

Jeśli w siłowni znajduje się strefa fitness, warto zadbać dodatkowo o stepery, gumy rozporowe czy ekspandery, a także poszerzyć asortyment o sprzęty typu bosu czy obciążenia kettlebells.

kettlebell na silowni

Utrzymanie porządku

Szanowanie wzajemnej przestrzeni to złota zasada każdej siłowni. Użytkownicy wiedzą, że po zakończonym treningu należy odłożyć sprzęty i akcesoria w przeznaczone do tego miejsce. Profesjonalne wyposażenie siłowni to nie tylko urządzenia i dodatki, ale i stojaki, które zapewnią względny porządek na sali. W tym celu warto nabyć stojaki na hantle, sztangi czy gryfy, aby siłownia była miejscem bezpiecznym do różnego rodzaju ćwiczeń.

Lustra i zegary

Lustra stanowią niezbędne wyposażenie każdej siłowni. Pozwalają kontrolować technikę wykonywanych ruchów i obserwować efekty w postaci zwiększającej się masy mięśniowej. Idealnym uzupełnieniem przestrzeni treningowej są zegary. Warto zdecydować się na cyfrowy model z sekundnikiem o wyraźnych i dużych cyfrach. W siłowni powinno znaleźć się co najmniej kilka sztuk rozwieszonych w różnych częściach sali, idealnie zsynchronizowanych zegarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *