kobieta w restauracji z laptopem

Pożyczki przez Internet w dobie Covid-19

Artykuł zaktualizowany 10 września 2020


Życie bez pieniędzy w naszych czasach jest praktycznie niemożliwe. Potrzebujemy ich na każdym kroku: by opłacić rachunki, nabyć jedzenie, zapłacić za benzynę do samochodu, itp. Czasami jednak potrzebne są nam nieco wyższe kwoty, które musimy wydać na zakup nowego samochodu, remont mieszkania, czy też kupno nowej kuchenki elektrycznej, bo stara wczoraj odmówiła posłuszeństwa. Nie zawsze dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, by podjąć takie wyzwanie. Potrzebne są wówczas pożyczki, które pozwolą nam zrealizować najbardziej palące potrzeby.


Trudniej o pożyczkę przez internet

Pieniądze możemy pożyczyć od znajomych albo przyjaciół, ale nie każdy ma takie możliwości. Wówczas można skorzystać z rozwiązań, które podsuwa nam Internet. Jedną ze stron, na której znajdziemy sporo potencjalnych opcji jest witryna https://www.pozyczki-24.pl/. W obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem wirusowym na całym świecie, także i o pożyczkę jest trudniej. Do niedawna było tak, że do uzyskania chwilówki wystarczał dowód osobisty, oświadczenie o dochodach, konto w polskim banku oraz pozytywna historia finansowa sprawdzana, np. w Biurze Informacji Kredytowej.

Obecnie do otrzymania pożyczki online w 15 minut wymagany jest stały dochód poświadczony przez pracodawcę, a wysokość pożyczki, w większości przypadków, nie może przekroczyć połowy tego dochodu. Raty miesięczne są ustalane na poziomie nie wyższym niż trzydzieści procent udokumentowanych zarobków. Są to więc problemy, które mogą skutecznie zniechęcić do ubiegania się o taką formę pomocy. 

Ostrożności nigdy za wiele

Oczywiście te przeszkody nie oznaczają, że pożyczka przez internet na konto nie jest niemożliwa do pozyskania, ale będzie to na pewno trudniejsze zadanie, niż rok temu. Pozostałe warunki takie jak konieczność bycia obywatelem polskim, czy też pełnoletniość pozostały bez zmian. W obecnej sytuacji należy jeszcze dokładniej sprawdzać, czy pożyczamy pieniądze z odpowiednich oraz sprawdzonych źródeł.

Pandemia może bowiem powodować, że niektóre pożyczki przez internet, będą udzielane na niekorzystnych warunkach, przez nie do końca sprawdzone podmioty. To może generować w przyszłości poważne problemy natury finansowej. Każdorazowo trzeba się dokładnie zastanowić na co pożyczamy pieniądze i czy w razie kłopotów, będziemy w stanie je zwrócić. 

Z najlepszymi po najbardziej opłacalne rozwiązania

Szukając odpowiedniej pożyczki na raty bez zaświadczeń, posługujmy się więc profesjonalnymi stronami internetowymi, które dysponują przejrzystymi rankingami takich pożyczek oraz wyszukiwarkami konkretnych rozwiązań, dostosowanych do naszych potencjalnych możliwości finansowych. Pożyczka bez zaświadczeń staje się dla niektórych z nas dobrem pierwszej potrzeby. Pozwala ona nam na uporządkowanie stanu portfela i przetrwanie jednego, czy dwóch ostrych zakrętów w naszym życiu. Należy jednak pamiętać o tym by sięgać po nią tylko i wyłącznie w uzasadnionych warunkach.

Nie powinniśmy tak pozyskanych pieniędzy przeznaczać na nasze zachcianki. Istotną sprawą jest także to, by wszelkie zobowiązania, nawet te najmniej istotne, spłacać zawsze na czas w zgodzie z wyznaczonym harmonogramem spłat. Nawet drobne opóźnienia mogą zaowocować karnymi odsetkami, które mogą się stać prawdziwą zmorą, zwłaszcza w przypadku dość wysoko oprocentowanych chwilówek. Pożyczka wzięta z głową oraz oddana na czas, na pewno okaże się dobrym pomysłem. 

Dodaj komentarz