lekarze

Kredyt dla lekarza – jak go uzyskać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wykonujesz zawód lekarza? Posiadasz już kilka kredytów i w banku uznali, że nie posiadasz zdolności kredytowej? A być może jest inny powód z jakiego bank odmówił Ci kredytu?

Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji i jednocześnie potrzebujesz szybko pozyskać finansowanie na bieżącą działalność gospodarczą, bez dokumentowania na co dokładnie środki Ci są potrzebne –  pożyczka pozabankowa może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Pożyczki niebankowe dla lekarzy to przede wszystkim dużo większa dostępność oraz szybko wydana decyzja bez okazywania dokumentów finansowych.


Jaka jest różnica pomiędzy pożyczką pozabankową a kredytem bankowym?

Po pierwsze: Pożyczka pozabankowa dla lekarzy jest produktem na oświadczenie. dzięki czemu nie musisz dokumentować dochodu a przyznanie pożyczki zależy od poziomu twojej deklaracji. Nie musimy także strać się o potwierdzenia niezalegania ZUS czy US. Bank najczęściej wymaga od Ciebie okazania się dokumentami finansowymi i w przypadku wykazanego zbyt niskiego dochodu po prostu odmówi udzielenia kredytu.

Po drugie: Pożyczka pozabankowa może być niewidoczna w BIK. Dzięki temu, skorzystanie z pożyczki nie ogranicza naszej zdolności kredytowej w oczach innych banków i instytucji finansowych.

Po trzecie: Mając złą historię kredytową w BIK nadal możesz liczyć na pożyczkę pozabankową dla lekarzy. Wszystko zależy od tego czy opóźnienia są aktualne czy historyczne. W przypadku spłaconych zobowiązań, które miały opóźnienia w Biurze Informacji Kredytowej, możemy liczyć na uzyskanie pożyczki w firmie pożyczkowej.

Po czwarte: Szybka procedura. Często decyzje pożyczkową otrzymasz bez wychodzenia z domu. Przeważnie wystarczy wypełnienie jednej strony a weryfikacja odbywa się telefonicznie. W odróżnieniu od kredytu bankowego, gdzie musisz przedstawiać stertę dokumentów i wypełniać skomplikowane wnioski kredytowe, pożyczkę możesz uzyskać nawet w 24 godziny.


Jakie firmy pozabanbkowe specjalizują się w uzyskaniu pożyczek pozabankowych dla lekarzy na oświadczenie?

Aktualnie na rynku jest kilka firm pożyczkowych specjalizujących się w pożyczkach dla lekarzy. Do tych bardziej popularnych należą; Medicash Sp. z o.o., BFF MEDFinance S.A., Medical Finance Group SA, Fundusz Mikro Sp. z o.o.. Każda z tych firm ma różne oferty i dostępność. Nie wiesz która będzie odpowiednia dla Ciebie? Skorzystaj z pomocy eksperta finansowego, który przedstawi Ci spersonalizowane oferty i pokaże która z nich będzie się najbardziej opłacać. W Polsce istnieje tylko jedna firma, która specjalizuje się wyłącznie w doradztwie finansowym dla lekarzy. Jest to Medikfinance.pl.


Jakie warunki musisz spełnić aby uzyskać pożyczkę dla lekarzy na oświadczenie?

Nie ma specjalnych wymagań. Musisz prowadzić prywatną praktykę lub być specjalistą zatrudnionym na kontrakcie. O pożyczkę możesz wnioskować od pierwszego dnia założenia działalności gospodarczej oraz musisz posiadać prawo do wykonywania zawodu lekarza.


Jaka jest cena pożyczki pozabankowej dla lekarzy?

Pożyczka pozabankowa jest niewiele droższa od kredytu, ale jej przewagą jest dostępność i możliwość uzyskania pożyczki także dla osoby zadłużonej która prowadzi prywatną praktykę.


Potrzebujesz pilnie pomocy? Chcesz uporządkować swoje sprawy finansowe?

„Na co dzień spotykam się z lekarzami. Każdy jest w innej sytuacji, ale w większości przypadków jesteśmy w stanie pomóc. Najważniejsze jest to, aby uporządkować swoje finanse. Najczęściej specjaliści branży medycznej są specjalistami w swojej dziedzinie i co zrozumiałe, nie mają szerokiej wiedzy o finansach. To nasza rola, aby pomóc w uporządkowaniu i zarządzaniu finansami” – mówi ekspert finansowy Piotr Wójcik z medikfiance.pl.


 

2 thoughts on “Kredyt dla lekarza – jak go uzyskać?

  1. Sytuacja lekarzy jest naprawdę taka zła że potrzebują specjalnego kredytowania na zakup sprzętu medycznego? Przecież ceny w gabinetach prywatnych do małych nie należą, a terminy są zarezerwowane na wiele tygodni w przód.

Dodaj komentarz