mezczyzna przy zepsutym samochodzie

Pomoc drogowa w Niemczech – jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji?


Awaria samochodu na trasie każdemu może się przydarzyć. Niemniej jednak na ogół wiemy, jakie podjąć kroki, jeżeli nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na terenie naszego kraju. Gorzej, gdy jesteśmy na przykład na autostradzie w Niemczech. Przy okazji jak nie mamy wykupionego stosowanego ubezpieczenia Assistance, to sprawa może się bardziej komplikować. Zatem co robić w takie sytuacji.


Obecnie w samych Niemczech funkcjonuje wiele polskich firm świadczących usługi holowania i naprawy samochodów. Warto tutaj zaznaczyć, że polska pomoc drogowa Niemcy to znacznie tańsze rozwiązanie problemu awarii, a przy okazji również problem bariery językowej. Nie każdy się orientuje, że w Niemczech można  zamówić lawetę do Polski.

Jak znaleźć polską pomoc drogową w Niemczech?

Jeżeli wybieramy się do Niemiec, to warto odpowiednio wcześniej przygotować się na ewentualną awarię lub możliwość wypadku na autostradzie w Niemczech. W tym celu warto wykupić pakiet Assistance ważny w krajach UE oraz zainteresować się polskimi firmami zajmującymi się pomocą drogową w Niemczech. Na ogół takie przedsiębiorstwa transportowe działają na terenie dużych niemieckich miast np. w Berlinie lub Hamburgu. Niemniej jednak warto wcześniej zadzwonić do jednego z takich przewoźników i zapytać się o warunki.

Jeżeli jednak wcześniej się nie zabezpieczyliśmy na taką ewentualność, to  znalezienie Lawety z Niemiec do Polski nie jest żadnym problemem. W dobie Internetu i międzynarodowej transmisji danych w smartfonach można wyszukać w sieci firmę transportową, wpisując pomoc drogowa w Niemczech. Dzięki temu znajdziemy kontakt do  polskiej pomocy drogowej, oferującej usługi na terenie całych Niemiec. Ta forma jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji gdy nie mamy wykupionego pakietu Assistance za granicą.

Co zrobić gdy nam się przydarzy kryzysowa sytuacja?

Jeżeli mamy wykupione ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków za granicą, to należy zadzwonić do swojego ubezpieczyciela lub na numer telefonu podany przez ubezpieczyciela za granicą.

Gdy nie mamy pakietu Assistance, ale znaleźliśmy pomoc drogową w Niemczech, to należy przewoźnikowi podać następujące informacje:

  • miejsce lokalizacji samochodu;
  • marka i podstawowe dane techniczne samochodu;
  • wielkość oraz stopień zniszczenia samochodu
  • ewentualnie ilość pasażerów

Na podstawie tych danych przewoźnik będzie mógł ocenić skutki awarii lub wypadku oraz wysłać odpowiednią ekipę i samochód wraz z lawetą do pomocy poszkodowanym.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pomocy drogowej w Niemczech?

Jeżeli miałeś wypadek lub awarię za granicą i szukasz lawety, to najlepiej wybrać firmę, która ma siedzibę niedaleko miejsca twojego postoju. Dzięki temu zyskasz na czasie, bo pomoc drogowa szybko przyjedzie, a przy okazji usługa holowania będzie tańsza. Tego typu przedsiębiorstwa na ogół liczą sobie stawkę za kilometr holowania, w tym również wliczają drogę przebytą do poszkodowanego.

Na czas odstawienia samochodu do warsztatu, będziesz potrzebował auta zastępczego. Wiele firm zajmujących się holowaniem samochodów, oferuje takie usługi lub może polecić sprawdzone wypożyczalnie samochodów.

Każde zdarzenie drogowe szczególnie za granicą powoduje u nas niepokój i stres. Dlatego w tym wypadku warto zachować spokój i zimną krew. Zepsuty samochód to nie koniec świata, a obecnie znalezienie lawety i warsztatu samochodowego, który zajmie się problemem nawet za granicą, nie stanowi już żadnych barier.

Artykuł powstał we współpracy z firmą https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/

Dodaj komentarz