pomoc drogowa

Potrzebujesz holowania z Niemiec do Polski? Sprawdź jak to zrobić!

Artykuł zaktualizowany 9 marca 2021


Awaria samochodu lub przykry wypadek na trasie w Niemczech może się przytrafić każdemu. Holowanie takiego samochodu do warsztatu u naszych zachodnich sąsiadów, to dość spory wydatek, który może zrujnować nasz budżet. Dlatego warto już przed wyjazdem o tym  pomyśleć i się odpowiednio zabezpieczyć.


Kiedy będziemy potrzebowali holowania samochodu?

Odpowiedź jest właściwie prosta, wtedy gdy auto stanie i nie chce dalej jechać lub nie może dalej jechać. Takie sytuacje mogą się zdarzyć gdy:

  • wysiądzie nam akumulator
  • coś się stanie z układem napędowym
  • nastąpi awarii silnika.

Tych usterek nie usuniemy samodzielnie, ani nie zrobi tego na miejscu specjalista. Dlatego w tym wypadku wymagane jest odstawienie samochodu do warsztatu.

Ile zapłacimy za holowania i naprawę samochodu za granicą?

W kwotę za usługę holowania wliczany jest nie tylko przejazd lawety z samochodem, jego załadowanie i rozładowanie, ale też dojazd jej do naszego miejsca postoju. Dlatego najlepiej wybierać firmy oferujące holowanie, zlokalizowane jak najbliżej naszego miejsca postoju, takie jak np. pomoc drogowa Hamburg.  Na koszt usługi składa się też wielkość samego samochodu. Zatem im jest on większy np. typu bus lub mini bus, to usługa jest droższa. Jeżeli na trasie mamy płatne odcinki autostrad, to również jest to wliczane w cenę holowania.

A teraz ile w Niemczech możemy zapłacić za pomoc drogową w razie awarii auta. Za dowóz paliwa ze stacji zapłacimy ok. 150  euro, to daje 600 zł. Holowanie do warsztatu to koszt od 5 do 6 euro za 1 km. Wymiana sprzęgła w niemieckim warsztacie to kwota 3000 zł. Zatem przyzwyczajeni do polskich cen, możemy się złapać za głowę.

Dlatego kiedy nam się przytrafi nieszczęśliwy wypadek lub awaria auta na autostradzie, to warto zadzwonić po pomoc drogowa Hamburg. Polska pomoc drogowa w Hamburgu posiada oddziały we wszystkich dużych niemieckich miastach i jest praktycznie w stanie wszędzie szybko i sprawnie dojechać. Firma zajmuje się zarówno holowaniem, jak i naprawą aut. Ceny są konkurencyjne w porównaniu do niemieckich stawek.

Co należy sprawdzić przed wyruszeniem w drogę do Niemiec?

Długa podróż wymaga pewnego przygotowania i sprawdzeniu samochodu przed wyjazdem. Czynności, które musimy wykonać  przed wyjazdem do Niemiec to:

  • sprawdzenie poziomu płynów w samochodzie (olej w silniku, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, w akumulatorze i do spryskiwaczy)
  • stan ogumienia i ciśnienie w oponach
  • oświetlenie i wycieraczki

Jeżeli wszystko działa, to warto jeszcze skontrolować i ewentualnie uzupełnić niezbędne wyposażenie. W Niemczech musimy mieć w samochodzie:  gaśnicę, trójkąt, kamizelki ostrzegawcze, zestaw pierwszej pomocy oraz zapasowe żarówki. Warto też zaopatrzyć się w zestaw narzędzi, kable rozruchowe i latarkę. Wtedy poradzimy sobie z większością problemów na drodze. O resztę zadba dobre ubezpieczenie w razie wypadku i holowania, obowiązujące w krajach UE.

Dodaj komentarz