pomoc drogowa a niemczech

Pomoc drogowa w Niemczech a w Polsce – czy są jakieś różnice?

Artykuł zaktualizowany 8 marca 2021


Jak głoszą statystyki, co roku na niemieckich autostradach dochodzi do ok. 3 mln zdarzeń z udziałem Polaków. Nie są to zaraz wypadki i kolizje śmiertelne, ale wśród statystyk większość to awarie samochodów osobowych lub busów. Jadąc za granicę własnym samochodem, pamiętajmy o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia Assistance ważnego w krajach UE m.in. w Niemczech.


W dużej mierze ułatwi nam to życie, a przede wszystkim nie zrujnuje naszej kieszeni.

Czym się charakteryzuje pomoc drogowa w Niemczech?

Niemiecki pakiet usług drogowych ma równie szeroki zakres, jak w Polsce, z tą tylko różnicą, że jest zdecydowanie droższy od polskiego odpowiednika. Dlatego, zanim sięgniemy po telefon i zadzwonimy po pomoc na autostradzie w Niemczech, warto sprawdzić, czy samemu nie naprawimy usterki. Do takich błahych usterek należą: brak paliwa, przebita opona, niski poziom oleju w silniku lub przepalona żarówka. O ile nie mamy na stanie oleju, czy żarówki, to można kupić ją np. w sklepie na najbliższej stacji benzynowej i samemu wymienić.

Gdy samochód jest unieruchomiony, to musimy zabezpieczyć go na poboczu, a następnie przetransportować go w inne bezpieczne miejsce.  W tym wypadku potrzebujemy przeholować nasze auto. Holowanie samochodu w Niemczech to dość spory wydatek. Ponadto pozostawienie go w niemieckim warsztacie, może nas kosztować wręcz kosmiczne pieniądze, przy dość niekompetentnej obsłudze. Niestety, ale poziom usług, a raczej kwalifikacje mechaników samochodowych w Niemczech pozostawiają wiele do życzenia. Natomiast wszyscy oni się wysoko cenią. Zatem co w takim wypadku robić ?

Pomoc drogowa, czyli jaka?

Jeżeli jesteś na autostradzie we wschodnich Niemczech, to zadzwoń po lawetę https://laweta-berlin.com.pl/. Polska firma przetransportuje twój samochód na lawecie zarówno do warsztatu samochodowego w Polsce, jak i miejsca docelowego w Niemczech. W tym wypadku masz do czynienia z profesjonalistami, którzy w razie potrzeby wiedzą jak w takich sytuacjach postępować oraz odpowiednio zabezpieczą miejsce zdarzenia.

Znajomość niemieckiego prawa drogowego to dodatkowy plus takiej firmy. Przedsiębiorstwo oferuje swoje usługi 24 godziny na dobę, więc o każdej porze dnia i nocy możesz liczyć na ich przyjazd.

Warto tutaj podkreślić, że pomoc drogowa w Berlinie dysponuje również wykwalifikowanym sprzętem do zabezpieczania auta oraz przewożenia samochodów na lawecie. W tym wypadku polskie firmy prowadzące działalność naprawy samochodów na drodze są równie dobrze wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie, jak ich niemieckie odpowiedniki. To, co wyróżnia nasze rodzime przedsiębiorstwa prowadzące działalność w Niemczech, to lepsza fachowość i poziom kwalifikacji.

Choć poziom wykonywanych usług niektórych niemieckich firm, zajmujących się naprawą samochodów, nie odbiega od jakości usług polskich firm, to jednak w niemieckim warsztacie zapłacimy zdecydowanie więcej za dana usługę.

W wielu z nich również pracują polscy mechanicy samochodowi, którzy dobrze naprawią nam auto, ale będzie nas to zdecydowanie więcej kosztowało. W polskich firmach typu pomoc drogowa Berlin koszt holowania i naprawy samochodu wyniesie nas relatywnie tyle samo, co ceny tego typu usług w Polsce. Przy okazji znikają bariery językowe. Dlatego jak już nam się zepsuje samochód w Niemczech, to skontaktuj się z polską firmą prowadząca działalność transportowo-warsztatową, taka jak pomoc drogowa Berlin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *