bol w plecach

Poduszka lędźwiowa na fotel – dla kogo będzie dobrym wyborem?

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Na poduszki ortopedyczne decyduje się coraz więcej osób. Siedzący tryb życia, często związany z wykonywaną pracą, wpływa niekorzystnie na kondycję kręgosłupa. Bardzo istotne jest więc zachowanie w czasie siedzenia możliwie najbardziej zdrowej pozycji. Wiele osób skarży się na ból w dolnych plecach. Rozwiązaniem mogą być poduszki lędźwiowe na fotel. Co warto wiedzieć o tych akcesoriach?


Czym są korektory lędźwiowe?

Poduszki z tej kategorii różnią się od klasycznych modeli ortopedycznych, układanych na siedzeniu. Lędźwiowe modele mocuje się na oparciach krzeseł i foteli. Dzięki ergonomicznej budowie, podpierają i odciążają dolny odcinek pleców. Umożliwia to przede wszystkim zmniejszenie napięcia w tej części ciała. Przekłada się to na zachowanie lepszej kondycji kręgosłupa. Przede wszystkim jednak, wykorzystanie takiego akcesorium zmniejsza dolegliwości bólowe.

Poduszka lędźwiowa na fotel może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby, która spędza wiele czasu w pozycji siedzącej. Przedmioty z tej kategorii wykorzystywane są w biurach. Mogą też okazać się dobrym pomysłem w czasie podróży. Zamontowanie takiego akcesorium na fotelu pasażerskim w samolocie lub pociągu uchroni przed przemęczeniem kręgosłupa.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wśród poduszek lędźwiowych na fotel odnaleźć można wiele egzemplarzy. Poszczególne różnią się wielkością, budową, rodzajem wykorzystanych materiałów i przeznaczeniem. Określone rodzaje mogą mieć za zadanie podparcie odcinka lędźwiowego lub większego fragmentu kręgosłupa. Stosowanie takich przedmiotów wymusza zachowanie możliwie najbardziej zdrowej dla ciała pozycji podczas siedzenia. Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany dany egzemplarz. Jednym z bardziej cenionych rozwiązań są poduszki wykonane ze specjalnej pianki, która w pełni dostosowuje się do ułożenia ciała danej osoby. Jak wybrać odpowiedni model?

Należy pamiętać o tym, że dobra poduszka lędźwiowa na fotel powinna posiadać wymagane certyfikaty. Dokumenty potwierdzą bezpieczeństwo jej stosowania. To szczególnie ważne w przypadku przedmiotów, które przez wiele godzin dziennie pozostają w kontakcie z ludzkim ciałem. Istotne jest to, aby w ich składzie nie pojawiały się substancje mogące powodować uczulenia. Poduszka lędźwiowa na fotel może okazać się bardzo korzystnym wyborem dla wielu osób o siedzącym trybie życia. Warto decydować się na modele oferowane przez znane i cenione firmy. Właściwie dobrany korektor lędźwiowy z pewnością przyniesie ulgę obolałym plecom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *