kobieta wskazuje dogory

Oferta aptek internetowych, czyli co można w nich kupić?

Artykuł zaktualizowany 5 maja 2023


Popularność aptek internetowych i zaufanie do nich z roku na rok są coraz większe, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę liczne korzyści wynikające z korzystania z nich. Obok szerokiego asortymentu oferują możliwość dokładnego zapoznania się ze składem i właściwościami wybranego preparatu w zaciszu własnego domu oraz zakup bez skrępowania preparatów uznawanych za wstydliwe.

Co można w nich znaleźć i jak się upewnić, że zakupy są bezpieczne? Dowiesz się z poniższego artykułu.


Co znajdziesz w asortymencie aptek internetowych?

Apteka działająca online może zaskoczyć konsumentów szerokim asortymentem. Można w niej znaleźć suplementy, leki bez recepty, produkty lecznicze, dermokosmetyki i kosmetyki wielu różnych producentów. Niektóre placówki dają również możliwość zamówienia preparatu na receptę, ale uwaga: faktyczna transakcja odbywa się już a aptece stacjonarnej, w której trzeba ją okazać farmaceucie.

Obok produktów dostosowanych do własnych potrzeb, w aptekach online można znaleźć także ciekawe propozycje, które sprawdzą się idealnie na zestawy prezentowe. Często można bowiem na ich stronach znaleźć wyjątkową ofertę przygotowaną specjalnie z okazji jakiegoś święta, na przykład Walentynek czy Dnia Babci. Można też postawić na produkty, które nie wiążą się z żadną okazją, jednak są dowodem naszej troski o zdrowie i samopoczucie bliskiej osoby (na przykład zioła).

Z oferty aptek online korzystają również osoby, które czują się skrępowane podczas kupowania niektórych preparatów, stojąc w kolejce w placówce stacjonarnej. Oprócz tego można w nich znaleźć szeroki wybór produktów na różne dolegliwości bólowe, na infekcje czy uczulenia. Ponadto warte uwagi są kosmetyki i produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecka od najmłodszych lat. Widać więc, że korzystanie z aptek online ma wiele zalet, a przy tym jest wygodne i optymalne czasowo.


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wiele osób obawia się kupowania preparatów farmaceutycznych w Internecie ze względu na możliwość trafienia na nieodpowiednie ich źródło. Aby zakupy takich preparatów online nie wiązały się z ryzykiem, zostały wprowadzone liczne przepisy, które mają na celu uregulowanie pracy e-aptek. Do najważniejszych należą: apteka online powinna być opatrzona stosownym logo przedstawiającym biały krzyżyk z czterema paskami w tle, mieć na stronie odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz podawać informację o stacjonarnym odpowiedniku placówki z jej danymi.


 

Dodaj komentarz