ekspres do kawy

Pierwszy ekspres kolbowy – jak wybrać?

Artykuł zaktualizowany 27 września 2022

Kawa ceniona jest za swój unikalny smak, niezwykły aromat oraz korzystny wpływ na zdrowie. W nasionach kawy zawarte są bowiem antyoksydanty, a spożywanie napoju poprawia krążenie krwi, chroni przed rozwojem choroby Parkinsona czy redukuje ryzyko związane z zachorowaniem na depresję czy cukrzycę. Kawa musi być jednak odpowiednio przygotowana, w tym za pomocą godnego polecenia ekspresu.

Czy warto decydować się na ekspres do kawy kolbowy?

Ekspres do kawy kolbowy to urządzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem oraz jest dość często spotykane w lokalach gastronomicznych. Tego rodzaju profesjonalny sprzęt cechuje się bowiem niezawodnością oraz dużą wydajnością pracy. Dobrej jakości urządzenia spotykane są w restauracjach, kawiarniach oraz w hotelach. Ich zakup wiąże się z dość dużym wydatkiem, ale w tym wypadku kupujący otrzymuje sprzęt, który z powodzeniem może użytkować przez bardzo długi czas. Ekspresy kolbowe oferowane przez wiodące na rynku marki wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne oraz nadmierne zużycie. Pozwala to uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą urządzeń oraz przerwą w ich pracy. 

Na jakie cechy urządzenia powinno się zwracać szczególną uwagę?

Profesjonalne urządzenia wykorzystywane w gastronomii oraz sprzęt półprofesjonalny wykorzystywany w warunkach domowych powinny być dość proste w obsłudze. Urządzenia tego rodzaju muszą również działać szybko i sprawnie, a ich czyszczenie nie powinno być uciążliwe i skomplikowane. 

O czym należy pamiętać podczas wyboru ekspresu do kawy kolbowego?       

Kolbowe ekspresy do kawy to urządzenia, które są uniwersalne i z powodzeniem mogą być użytkowane w różnorodnych obiektach gastronomicznych. Należy jednak pamiętać o tym, że poszczególne modele różnią się pojemnością bojlerów. Większe bojlery wpływają na zwiększoną wydajność pracy urządzeń i powinny być stosowane w przypadku lokali gastronomicznych cechujących się natężonym ruchem. Podczas wyboru i zakupu konkretnego ekspresu kolbowego do kawy należy zwracać również uwagę na rodzaj spieniacza do mleka. Wybrane urządzenia wyposażone są bowiem w spieniacze automatyczne. 

Jakie urządzenia dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne produkty, w tym zaawansowane technologicznie urządzenia, które umożliwiają precyzyjne regulowanie temperatury zaparzania kawy oraz wybór optymalnego ciśnienia. Poza tym, klienci mogą wybierać ekspresy, które nie wymagają zasilania elektrycznego. W tym wypadku uruchomienie i zakończenie procesu parzenia kawy dokonywane jest za pomocą specjalnych dźwigni, które wytwarzają pożądane ciśnienie. Kupujący mogą również wybierać urządzenia kompaktowe, które cechują się niewielkimi rozmiarami. Co ważne, również w tym wypadku zachowana jest tak zwana stabilność termiczna, a sprzęt cechuje się dużą wydajnością pracy. W ofercie wiodących producentów dostępne są również ekspresy, które cechuje unikalny design. Mogą one posiadać elementy wykonane z drewna palisandrowego, które sprawiają, że urządzenia cechują się niezwykłą elegancją.  

Czy dzierżawa ekspresów kolbowych do kawy to dobre rozwiązanie?  

Jak wspomniano powyżej, ceny profesjonalnych kolbowych ekspresów do kawy mogą być stosunkowo wysokie. Wynajem tego rodzaju urządzeń to godne polecenia rozwiązanie, które umożliwia użytkowanie wysokiej klasy sprzętu przy stosunkowo niskich kosztach. Poza tym, pracownicy firm oferujących dzierżawę urządzeń służą swoim klientom fachową pomocą nie tylko na etapie wyboru konkretnego urządzenia, ale również w trakcie jego dalszego użytkowania. Kawa przygotowana w urządzeniach kolbowych cechuje się unikalnym aromatem i niezwykłą esencją smaku. Tego rodzaju właściwości są trudne do osiągnięcia w przypadku większości ekspresów automatycznych. Co ważne, decydując się na wynajem ekspresu można wybrać urządzenie, które spełnia oczekiwania i zaspokaja indywidualne potrzeby konkretnego klienta. Urządzenia oferowane przez godne polecenia podmioty są funkcjonalne, ergonomiczne i proste w obsłudze. Poza tym, posiadają one odpowiednie zabezpieczenia, które ograniczają ryzyko ich nadmiernego przeciążenia oraz uszkodzenia. Co ważne, godne polecenia urządzenia są proste w czyszczeniu i zapewniają bardzo wysoki poziom higieny. Wielu klientów zwraca również uwagę na poziom zużycia energii, która w przypadku dobrej jakości urządzeń jest stosunkowo niska. Ekonomiczna praca urządzeń nie pociąga za sobą wysokich kosztów, a tego rodzaju sprzęt z powodzeniem może być wykorzystywany w miejscach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *