pielegnacja ciala

Pielęgnacja ciała – najważniejsze kosmetyki

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Pielęgnacja ciała jest równie ważna jak pielęgnacja twarzy. Natomiast wiele kobiet najbardziej skupia się na twarzy, zapominając o środkach nawilżających i ujędrniających skórę szyi, dekoltu oraz rąk. Znaczenie mają również środki do mycia ciała. Nie mogą być one przypadkowe, a dopasowane do naszego rodzaju skóry. Zobacz, jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała powinny znaleźć się w twojej łazience.  


Kosmetyki, a prawidłowa pielęgnacja poszczególnych partii ciała

Nasza skóra w zależności od partii ciała charakteryzuje się innymi potrzebami. Wynika to z tego, że poszczególne części naszego ciała mają inną grubość skóry i narażone są na różne czynniki drażniące. Wyróżniamy kilka fragmentów naszego ciała, które wymagają odmiennej pielęgnacji. Do nich należą: stopy i pachy wymagają kosmetyków oczyszczających, odświeżających i zapewniających odpowiednie nawilżenie. Natomiast biust, a także pośladki i brzuch potrzebują odpowiedniego nawilżenia oraz wygładzenia. Dla dekoltu, dłoni i rąk  istotne jest działanie przeciwzmarszczkowe i liftingujące.

Kosmetyki do kąpieli

Najbardziej delikatnym obszarem ciała są okolice intymne oraz dekolt i szyja. Te części narażone są na działanie warunków atmosferycznych oraz zaburzenia flory bakteryjnej (okolice intymne). Wybierając kosmetyki do pielęgnacji ciała, należy wziąć pod uwagę różną wrażliwość skóry.

Podstawowymi kosmetykami do mycia powinny być dwa preparaty. A mianowicie żel do kąpieli oraz płyn do higieny intymnej. Ten drugi szczególnie powinien być dostosowany do specyficznych potrzeb okolic intymnych.

Do mycia ciała sprawdzają się również mleczka i olejki. Te preparaty intensywnie nawilżają skórę ciała i łagodzą podrażnienia. Od czasu do czasu warto przygotować sobie kąpiel z dodatkiem olejków i soli. To doskonały sposób na zachowanie młodego wyglądu skóry.

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry

Po kąpieli nie należy zapomnieć o nałożeniu np. balsamu nawilżającego. Nakładamy go tuż po myciu, aby zachować maksymalne nawilżenie. W tym wypadku możemy wybrać kremowy balsam, masło do ciała, kremy lub olejki.

Gdy mamy mocno wysuszona skórę, to idealnym rozwiązaniem jest balsam z mocznikiem lub masło intensywnie regenerujące skórę. Dla skóry niewysuszonej wystarczy balsam do skóry normalnej

Peeling i kremy specjalistyczne

Balsam do ciała stosujemy raz dziennie, a przy mocno wysuszonej skórze nawet dwa razy dziennie. Raz w tygodniu należy usunąć martwy naskórek za pomocą peelingu.

Peelingi mogą być również stosowane do skóry wrażliwej. W tym wypadku wybieramy preparaty drobnoziarniste, delikatne lub enzymatyczne. Grubsze warstwy naskórka usuwamy peelingiem grubym. Po peelingu skóra jest gładka, a pory otwarte na przyjmowanie innych preparatów kosmetycznych.

Poza wymienionymi środkami mamy kremy specjalistyczne, które niweluje niektóre problemy skórne np. cellulit. Do nich również należą koncentraty rewitalizujące, kremy rozjaśniające przebarwienia lub środki regenerujące skórę i wygładzające zmarszczki.

Sklep z kosmetykami Pinali.pl pozwoli ci dobrać produkty dostosowane do potrzeb twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *