tkaniny zasłonowe

Jak zrobić zasłony do domu?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Zasłony okienne ocieplają wnętrze i uzupełniają wystrój. Odpowiednie dobrane tworzą przytulną, intymną atmosferę która pozwala na pełne zrelaksowanie się w domowych pieleszach. Każde wnętrze wymaga indywidualnego podejścia i wykończenia. Wykonanie własnych zasłon idealnie uzupełni koncept stylistyczny wnętrza Twojego domu. Dokładnie tak, jak tego chcesz.


Jak zrobić własne zasłony?

Poszukiwanie dodatków do domu, to czasami droga przez mękę. Nieprzebrane ilość różnych stylów, wzorów i kolorów, które mienią się w oczach. Jednak za każdym razem pozostaje niedosyt i poczucie, że gdybyście dłużej poszukali to znaleźlibyście TĄ IDEALNĄ RZECZ.

Gdzie szukać pomocy? Odpowiedź jest jedna, możesz pomóc sobie sam! 

Czego potrzebuję?

  • Tkaniny zasłonowe można zakupić w wyspecjalizowanych sklepach. Wybór kolorów, rodzajów materiałów i faktur jest niemal nieograniczony. Puść wodze wyobraźni! Kupując materiał na zasłonki musimy pamiętać, że powinien on mieć szerokość, mniej więcej dwóch szerokości okna. Przed zakupem zbierz odpowiednie wymiar, unikniesz rozczarowania.
  • Taśma do zawieszenia i zmarszczenia zasłon, do kupienia w wielu sklepach wnętrzarskich.
  • Pasek do podklejenia ( obręniania ) zasłon.

Dodatkowo potrzebujesz: szpilki, nożyczek, nitki, maszyny do szycia i żelazka.

Wrodzone zdolności manualne są przydatne przy tego rodzaju pracach, ale bez nich również sobie poradzisz! Ogromna satysfakcja rekompensuje kilka godzin ciężkiej, ale wesołej pracy. Zachęć swoje dzieci do pomocy a praca może zamienić się w niesamowitą, rodzinna przygodę.


Stylistyczne inspiracje

  • Stylowe szarości

Naturalne szarości, beże i brązowy to naturalne kolory ziemi. Nic dziwnego, że na stałe zagościły w naszych domach. Świetnie wkomponowują się w w przestrzeń salonu i doskonale współgrają z kolorem ścian, mebli i podłóg. Do łask wracają grube zasłony z naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna. Optycznie ocieplają i nadają przytulności każdemu wnętrzu.

szare zasłony

 

  • Kolorowe zasłony ożywiają wnętrze

Kolorowe zasłony są kontrowersyjnym dodatkiem do wnętrza. Nie łatwo jest dobrać ich odpowiedni kolor, który będzie współgrał z konceptem całego wnętrza. W tym przypadku najłatwiej jest je wybrać, w trakcie aranżacji nowego mieszkania. Wprowadzenia kolorowych zasłon do już umeblowanych mieszkań jest dużym wyzwaniem, gdyż trudno dostosować kolor od charakteru wnętrza.

kolorowe zasłony

 

  • Lekkie i zwiewne

Lekkie, prześwitujące zasłony to doskonały wybór dla osób lubiących cieszyć się słońcem. Zapewniają 100% prywatności, ale przepuszczają dużo światła i pozwalają oświetlić pomieszczenia, ciepłym blaskiem słońca.

lekkie zasłony


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *