komoda

Nowoczesna komoda bez uchwytów. Opinie użytkowników

Artykuł zaktualizowany 8 grudnia 2020


Nowoczesna komoda to mebel multifunkcjonalny. W salonie poza byciem jego ozdobą odpowiada także za przechowywanie niezbędnych przedmiotów. Wybierając nową komodę coraz częściej stawiamy na bezuchwytowy system otwierania. Zastanawiasz się, na czym polega ten fenomen? Poznaj fakty i opinie na temat komody bez uchwytów!


Komody bez uchwytów – opinie o systemach otwierania

Najczęściej nowoczesne komody bez uchwytów otwierane są za pomocą mechanizmu push to open. Skutecznie wyeliminował on tradycyjne uchwyty również z frontów szaf i mebli kuchennych. Działanie jest proste, ponieważ aby otworzyć szufladę lub szafkę wystarczy lekko przycisnąć front. Zamontowany wewnątrz mebla mechanizm spowoduje, że drzwiczki samoistnie odskoczą, odsłaniając zgromadzone na półkach przedmioty.

komoda 2

Pojawienie się na rynku mechanizmu push to open zrewolucjonizowało nasze myślenie o funkcjonalności otaczających nas mebli. Łatwość w użyciu i wspierająca wygląd pomieszczenia estetyka sprawiły, że mechanizm w szybkim tempie rozpowszechnił się tak w mieszkaniach, jak i w hotelach i powierzchniach biurowych.

Co, o tym najpopularniejszym z bezuchwytowych systemów otwierania sądzą osoby, które używają go na co dzień? Jak relacjonują sprzedawcy, opinie klientów są zgodne. Twierdzą oni, że komody bez uchwytów są przede wszystkim wygodne w użytkowaniu, co więcej pozytywnie zaskakują nowoczesnym wyglądem.

komoda 3

Alternatywną metodą bezuchwytowego otwierania komody jest zastosowanie specjalnego wycięcia lub frezowania frontów. Oba rozwiązania spełniają swoją funkcję i są cenione wśród użytkowników. Mankamentem może być ingerencja w wygląd mebla, ale to, jak mówią sprzedawcy, jest już kwestia indywidualnego gustu.

Wady i zalety bezuchwytowych systemów otwierania

Szerokie grono użytkowników największe znaczenie przypisuje stylistyce, jaką charakteryzować powinna się nowoczesna komoda. W tej kwestii bezuchwytowy system otwierania ewidentnie doskonale się sprawdza, ponieważ współgra z każdym stylem i każdą aranżacją.

Zalety nowoczesnej komody bez uchwytów:

  • nowoczesny design wspierający estetykę mebli,
  • wygoda i łatwość w codziennym użytkowaniu,
  • niższa od tradycyjnych uchwytów cena,
  • zwiększone bezpieczeństwo, szczególnie najmłodszych domowników.

Najpopularniejsze wady bezuchwytowego systemu otwierania:

  • w przypadku nielakierowanych frontów częstsze czyszczenie powierzchni z odciśniętych palców,
  • możliwość przypadkowego otwarcia drzwiczek nawet przez dziecko lub domowe zwierzę.

Najczęstszy wybór – biała komoda bez uchwytów

Przeglądając nowoczesne komody, zauważyć można sporą ofertę modeli w białym kolorze. Nie ma w tym przypadku, ponieważ uniwersalność tej najjaśniejszej z palety kolorów, na szeroką skalę doceniana jest w wystroju domów i mieszkań.

komoda 4

Pomimo wspólnego wybarwienia również te komody mogą znacznie różnić się od siebie. Zakres składających się na to elementów obejmuje m.in.:

  • oświetlenie LED,
  • wzbogacenie o przeszklenia,
  • smukłe nóżki lub metalowy stelaż,
  • kilka otwartych półek zapewniających szybki dostęp do ustawionych na nich przedmiotów.

Powyższa lista to tylko zarys elementów mogących różnicować białe komody bez uchwytów. Z punktu widzenia funkcjonalności dodać do niej można rozmiar mebla, a także zasobność w szuflady i szafki służące do przechowywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *