lampy do wnętrza

Jak wybrać odpowiednie lampy?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Dzięki odpowiednim trikom można spowodować, że wnętrze będzie prezentować się na jeszcze większe niż jest w rzeczywistości. Taki efekt możemy uzyskać również dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu.

Przy aranżacji wnętrza często zapominamy o tym, jak ważne jest jego prawidłowe oświetlenie. Tylko wtedy możemy uzyskać optymalny efekt po zmroku – pokój będzie wyglądał przytulnie, ale jednocześnie będzie zapewniał właściwe światło do zabawy, pracy, wypoczynku

W sklepach czeka na nas wiele różnych artykułów oświetleniowych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z poradami, jak powiększyć wnętrza światłem. To szczególnie ważne wtedy, gdy urządzamy kawalerkę lub inne małe pomieszczenia. Na co powinniśmy wtedy zwrócić uwagę?


Nie „przeciążaj” pomieszczenia

Jednym z błędów popełnianych przy aranżacji małych wnętrz jest ich zbytnie „przeciążenie”. Mowa tutaj dokładnie o wyborze takich artykułów oświetleniowych, które po prostu przytłaczają całą aranżację, na przykład o masywnych żyrandolach, lampach z dużymi kloszami.

Najlepiej podążać wtedy za prostą zasadą – w małych wnętrzach lepiej będą prezentowały się lampy mniejsze, na przykład reflektory czy oczka świetlne. Duża, wisząca lampa sprawi, że wnętrze będzie od razu wyglądało na mniejsze.


Postaw na jasne kolory

W małych aranżacjach ważne są też kolory – biel oraz inne jasne odcienie sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na większe. Warto zwrócić tutaj uwagę na lampy Massive, które dostępne są w wielu jasnych kolorach do wyboru http://centrumswiatla.pl/pl/producer/Massive-Philips/80.

Oczywiście, nie musimy wybierać tylko bieli czy jasnego beżu. Dobrym pomysłem będą też lampy z przejrzystymi kloszami albo z transparentnymi kryształkami. Świetny efekt dają też lampy z chromowanymi elementami i lustrzanym wykończeniem.


Wybierz różne źródła światła

Pamiętajmy też o tym, aby do wnętrza wybierać różne artykuły oświetleniowe – nie tylko jedną lampę sufitową, ale również te dodatkowe, na przykład smukłą lampę stojącą czy lampę na komodę lub stolik. Wtedy łatwiej będzie nam tworzyć różne aranżacje świetlne po zmierzchu.


 

Dodaj komentarz