wnetrze

Najważniejsze cechy uchwytów magnetycznych z gwintem wewnętrznym

Artykuł zaktualizowany 31 maja 2022


Montaż mebli i konstrukcji metalowych niesie ze sobą wiele niedogodności. Jedną z nich jest precyzyjne dopasowanie przedmiotu do płaskiej powierzchni i utrzymanie go w stałej pozycji. Dlatego stworzono niewielkie elementy, które służą do odpowiedniej stabilizacji konstrukcji. Uchwyty magnetyczne z gwintem wewnętrznym to gwarancja, że mocowane urządzenie bądź sprzęt nie zmienią nagle swojego położenia i zostaną w pożądanym miejscu na dowolnie długi okres czasu.


Zalety stosowania uchwytów z gwintem

Koncentracja siły magnetycznej w jednym miejscu jest ważnym atutem zaczepu. Uchwyty magnetyczne z gwintem wewnętrznym to wyprofilowane urządzenia o bardzo szerokiej palecie zastosowań. Dzięki nim można w skuteczny sposób przenosić, zawieszać lub wykonywać wiele prac instalacyjno – montażowych. Zastosowanie wewnętrznego gwintu zapewnia lepsze dopasowanie przedmiotu do płaskiej powierzchni i skuteczniejsze przyczepienie magnesu.

Dzięki temu rozwiązaniu można wykorzystać uchwyty w miejscach narażonych na drgania lub w poruszających się obiektach. Na uchwycie magnetycznym z gwintem wewnętrznym opiera się często cały układ nośny, co wpływa na bezpieczeństwo całego montażu konstrukcji. Podczas pracy należy zachować szczególny poziom ostrożności.

Jak wybrać doskonały uchwyt?

Dobranie dobrej jakości zaczepu jest sprawą indywidualną. Przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną produktu. Po sprawdzeniu parametrów jest pewność, że uchwyt magnetyczny z gwintem wewnętrznym spełni swoje zadanie i poradzi sobie z ciężarem.

Maksymalna wartość udźwigu to tylko jeden parametr, który odpowiada za funkcjonowanie uchwytu. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę powierzchnię, do której stosuje się dane rozwiązanie techniczne. Uchwyty magnetyczne z gwintem wewnętrznym powinny być sprawdzane w konkretnych warunkach, blachy o określonej grubości, do której prostopadle dobiera się uchwyt. Do masy powierzchni dolicza się masę magnesu, który może wpływać na ciężar całkowity. Na działanie sił duży wpływ ma temperatura. Jeśli będzie ona wyższa niż wartości referencyjne uchwytu, to może on stracić swoje właściwości i przestać działać.

Jest to szczególnie ważne w miejscach narażonych na działanie gorąca, obiektów przemysłowych i zakładów odlewniczych. Przed zakupem uchwytu należy określić dokładne umiejscowienie uchwytów. Powinny znajdować się z dala od miejsc narażonych na działanie pola magnetycznego. Pod ich wpływem może być zakłócone działanie sprzętu elektrycznego lub sygnał telewizyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *