apartamenty wroclaw

Mieszkania Wrocław rynek pierwotny. Co warto wiedzieć?

Artykuł zaktualizowany 29 kwietnia 2022


Wrocław już od kilku lat plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych miejsc do życia i inwestowania w Polsce, na ogół zajmując pozycję tuż za Warszawą. Miasto daje ogromne perspektywy na rozwój i jest dobrym miejscem do podjęcia nauki, pracy, założenia działalności gospodarczej, a także stwarza doskonałe warunki do wychowywania dzieci. Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie we Wrocławiu rynek pierwotny i jakie nieruchomości są szczególnie warte uwagi?


Mieszkanie we Wrocławiu: rynek pierwotny czy wtórny?

Głównym dylematem, z jakim zmagają się osoby planujące zakup mieszkania we Wrocławiu, jest wybór rynku. W obiegu jest wiele mieszkań z rynku wtórnego, które kuszą dobrą lokalizacją, często w miejscach, gdzie nie ma już wolnej przestrzeni na nowe budynki. Jednak to właśnie mieszkania Wrocław rynek pierwotny są najbardziej godne uwagi, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy są na etapie rozwoju swojej kariery i planowania rodziny. Dlaczego?

  • mieszkania z rynku pierwotnego cechuje nowoczesny układ, otwarte przestrzenie, które wpisują się we współczesną estetykę miejską. Duże okna, przestronny salon, a także udogodnienia, jakie oferują nowe budynki (jak np. podziemne parkingi, osiedlowe siłownie, monitorowane place zabaw), w znaczący sposób podnoszą komfort życia w mieście;
  • kupując mieszkanie developerskie nabywca ma pewność, że jest ono pozbawione wad prawnych, jak również wad ukrytych – lokale są z reguły do indywidualnego wykończenia, co umożliwia lepsze dostosowanie wystroju do potrzeb domowników;
  • atutem mieszkań z rynku pierwotnego są również nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, które mają wpływ na jakość życia, a w wielu przypadkach przekładają się na oszczędności, np. z tytułu ogrzewania;
  • w przypadku decyzji o ewentualnej sprzedaży nieruchomości jest większa szansa na uzyskanie dobrej ceny za lokal oddany do użytku kilka lat wcześniej niż za mieszkanie w kamienicy lub wielkiej płycie.

Zakup mieszkania Wrocław z rynku pierwotnego: jak wybrać ofertę?

Nie da się ukryć, że liczba ofert mieszkań developerskich we Wrocławiu jest nadal bardzo wysoka – niemal w każdej dzielnicy można zobaczyć tablice z informacją: mieszkania Wrocław rynek pierwotny i podaną ceną za metr².

Nie można jednak nie wspomnieć, że popyt na mieszkania we Wrocławiu jest wciąż większy niż podaż, a atrakcyjne inwestycje są wyprzedawane na długo przed planowanym oddaniem do użytku. Dlatego tak ważne jest regularne obserwowanie stron developerów celem wybrania i zarezerwowania najlepszego mieszkania dla siebie.

Specyfika mieszkania, a nawet wybór dzielnicy będą się różnić w zależności od potrzeb. Inne oczekiwania ma bowiem singiel, który pracuje w centrum i aktywnie korzysta z bogatej oferty rozrywkowej Wrocławia, a inne czteroosobowa rodzina, która nad zgiełk Śródmieścia przedkłada spokój i dostęp do dobrej szkoły oraz przedszkola. Mieszkania developerskie w Śródmieściu są oczywiście droższe niż te na obrzeżach miasta.

Trzeba jednak spojrzeć holistycznie na zakup nieruchomości w centrum, który w dłuższej perspektywie może się bardziej opłacać – zwłaszcza osobie, która ma tam pracę i chciałaby zrezygnować z codziennego dojeżdżania autem. Paliwo, koszty parkingów, a nawet czas spędzony na dojazdach – to wszystko da się wycenić i po zsumowaniu może się okazać, że lokal w centrum wypada korzystniej niż mieszkanie w innej dzielnicy.

W przypadku osób, które szukają tańszych mieszkań, a przy tym nie muszą codziennie bywać w Śródmieściu, zdecydowanie lepszą opcją są dzielnice ościenne, a nawet kupno nieruchomości na peryferiach Wrocławia. Tam w atrakcyjnej cenie można znaleźć mieszkania z ogródkiem lub tarasem i dobrym dostępem do najważniejszej infrastruktury, co jest nieodzowne dla rodzin z dziećmi.

Interesuje Cię mieszkanie Wrocław rynek pierwotny? Sprawdź Mój Dom

Szukasz wiarygodnego dewelopera, oferującego mieszkania Wrocław rynek pierwotny? Poznaj propozycję firmy WPBM Mój Dom. Oferowane inwestycje cechuje bliskość miejsc usługowych i stref rekreacyjnych, a także doskonałe połączenie z całym miastem – zarówno komunikacją zbiorową, jak i infrastruktura dla samochodów osobowych. Już dziś wejdź na stronę dewelopera (mojdom.com.pl) i wybierz ofertę idealnie dopasowaną do Twoich marzeń o własnej nieruchomości.

Dodaj komentarz