prawnik

Czy każdy może skorzystać z pomocy prawnika od nieruchomości?

Artykuł zaktualizowany 14 lutego 2022


Prawo nieruchomości to jedno z trudniejszych zagadnień w trakcie procesu inwestycyjnego, które często przyprawia inwestorów o zawrót głowy. Jak to mówią „nieznajomość prawa szkodzi”, wcale nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika – tym bardziej że te przepisy ulegają nieustannym zmianom. Prawnik od nieruchomości ma rozbudowaną wiedzę na temat przepisów wykonawczych i ustawowych prawa cywilnego i administracyjnego, dzięki czemu może pomóc przedsiębiorcom w naprawdę wielu sprawach. Taki ekspert pomaga nie tylko dużym firmom o szerokim zasięgu, ale również jest w stanie zapewnić opiekę prawną inwestycji średnim i małym firmom, czy też zwykłym klientom indywidualnym.


Prawnik nieruchomości – profesjonalne wsparcie i pomoc prawna

Świadomość prawna społeczeństwa wciąż rośnie, mimo tego na usługi prawnicze wciąż patrzy się z przymrużeniem oka. Może być to spowodowane mylnym przekonaniem, że za takie usługi trzeba zapłacić ogromną ilość pieniędzy. Osoby, które tak myślą, często decydują się na samodzielne szukanie rozwiązania swojego problemu w Internecie – bo przecież w sieci można znaleźć dosłownie wszystko. Z jednej strony to prawda, jednak wiele artykułów może zawierać błędy i podawać informacje w dużym skrócie.

Równie częstym błędem popełnianym przez osoby, które potrzebują pomocy prawnej, odnośnie do spraw związanych z nieruchomościami jest to, że szukają oni rozwiązania w pojedynczych ustawach. Jednak jeżeli chodzi o prawo, to do jednej kwestii może odwoływać się kilka różnych aktów prawnych. Właśnie dlatego, aby uniknąć wyciągania błędnych wniosków, warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika nieruchomości. Można się do niego zgłosić w celu sprzedaży gruntów, kupna lub podziału nieruchomości, rejestracji spadku nieruchomościowego i wielu innych sprawach. Czym jeszcze, oprócz znajomości i śledzeniem wszelkich zmian w przepisach prawa, zajmuje się prawnik od spraw nieruchomościowych?

Do standardowych czynności należą między innymi: kompleksowa obsługa transakcji (na każdym etapie), czyli sporządzanie umów przedwstępnych, właściwych oraz negocjacje w tym zakresie; fachowe doradztwo oraz obsługa prawna w kwestii finansowania i zabezpieczania transakcji; reprezentowanie klientów przed sądem i innymi organami administracyjnymi w sprawach dotyczących nieruchomości; dochodzenie odszkodowań za zajęcie nieruchomości; kompleksowe badanie kondycji przedsiębiorstwa nieruchomościowego (tzw. due diligence); czy też wprowadzanie zmian do ksiąg wieczystych.

Pomoc nie tylko dla inwestorów i właścicieli nieruchomości

Z usługi prawnika nieruchomości mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy i inwestorzy. Po pomoc prawną mogą udać się również najemcy. Mogą oni udać się po poradę odnośnie prywatnych mieszkań, czy też spółdzielni mieszkaniowych. Dobry prawnik udzieli odpowiednich wskazówek, jak dbać o własne interesy i znajdzie najkorzystniejsze  rozwiązanie dla klienta. Niejednokrotnie bowiem dochodziło do sytuacji, w których to właśnie pomoc specjalisty od prawa nieruchomości uchroniła – czy to inwestora, czy zwykłego Kowalskiego – od utraty pieniędzy, czy wplątania się w sytuację bez wyjścia.

Korzystając z usług doświadczonego prawnika nieruchomości można mieć zatem pewność, że zapewni on przede wszystkim bezpieczeństwo prawne wszelkich transakcji w firmie. Dzięki jego wsparciu, prawdopodobieństwo złamania przepisów oraz wysnucia błędnych wniosków z nieumiejętnego wyszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania w Internecie, jest znikome.

Dodaj komentarz