Prawdy i mity o programach partnerskich

Artykuł zaktualizowany 21 lutego 2020


Jesteś influencerem lub trendsetterem i chcesz trochę dorobić na swojej aktywności w Internecie? Prowadzisz kanał YouTube albo własny blog? Wrzucasz filmiki? Rozejrzyj się za programem partnerskim, który pozwoli ci zarobić na tym co lubisz! Rozwiewamy mity o tej formie zarabiania!


Rozwiewamy mity o tej formie zarabiania!

1. Program partnerski jest przeznaczony tylko dla firm

Nieprawda. Wiele firm nawet szuka osób nie związanych z żadną firmą – pasjonatów i miłośników życia online. Trendsetterzy i influencerzy mają bardzo duży wpływ na swoich czytelników, dlatego bywają skuteczniejsi w działaniach promocyjnych niż przedsiębiorcy. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie by w programie wzięli udział również przedsiębiorcy (zależy to wszystko od oczekiwań firmy).

2. Na programach partnerskich nie da się zarobić.

Jeżeli będziesz siedzieć i czekać na przelew, to jest to prawda. Jednak wystarczy minimalna aktywność – pisanie o produkcie, reklamowanie go na filmikach, używanie, opisywanie – by prowizja była znacznie wyższa. W wielu przypadkach to naprawdę fajna kasa co miesiąc!

3. Firma wyśle mi gadżety i swoje produkty.

W większości przypadków – tak. Dostaniesz to co masz promować, bo przecież musisz wiedzieć, jak działa i czy faktycznie jest warte polecania. W niektórych programach partnerskich możesz też liczyć na wsparcie marketingowe, np. gotowe materiały i maile do potencjalnych klientów.

4. Programy partnerskie są tylko dla dużych i bardzo znanych influencerów.

Zdecydowanie nie. Jeżeli tylko masz siłę przebicia i potrafisz przekonać swoich znajomych do produktów danej firmy, to spokojnie możesz wziąć udział w takim programie. Dla firm liczy się skuteczność, a nie potencjał.

5. Wzięcie udziału w programach partnerskich jest sprzedawaniem swojej niezależności.

Nieprawda! Przecież to ty decydujesz z kim współpracujesz i w jakim zakresie. Wybierz taką firmę, która pozwoli ci być sobą i nie narzuca targetów czy limitów miesięcznych. Kto powiedział, że na blogu czy kanale YouTube nie można zarabiać?

6. Żeby wziąć udział w programie partnerskim trzeba mieć kwalifikacje.

Nieprawda, większość firm nie stawia żadnych wstępnych warunków uczestnictwa. To nie ma znaczenia jakie masz wykształcenie, czy gdzie mieszkasz. Twoim zadaniem jest sprawdzenie produktu firmy i napisanie innym co o nim myślisz. W swoim stylu i na swoich zasadach.

7. Biorąc udział w programach partnerskich trzeba zrezygnować z dotychczasowych zajęć by osiągnąć dobre wyniki.

Nieprawda – nie musisz rezygnować z pracy, ale prawda – trzeba się postarać by zarobić więcej. Nic nie dzieje się samo. Im więcej pracy włożysz w promocję produktów, tym większa szansa na przyciągnięcie nowych klientów, którzy zapewnią ci wyższą prowizję.

Jeżeli chcesz zarabiać na swojej pasji i lubisz prezentować się w Internecie to programy partnerskie są dla ciebie wymarzonym sposobem na dodatkowe dochody. Połączysz dotychczasowe zajęcia z pasją i podniesiesz swoje zarobki. To świetny pomysł – spróbuj dołączyć do programu partnerskiego i sprawdź na własnej skórze.


Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Dowiedz się więcej o CORE – program partnerski

Dodaj komentarz