bitcoin

W 2019 roku Bitcoin wróci ponad poziom 10 000 USD?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Tak stwierdził pod koniec 2018 roku Mike Novogratz, założyciel firmy inwestycyjnej Galaxy Digital, zwolennik kryptowalut. Według niego, już w II kwartale 2019 roku do kupowania Bitcoina i innych kryptowalut takich jak Etherum, Bitcoin Cash czy też Ripple rzucą się instytucje finansowe i firmy inwestycyjne, a popyt będzie tak duży, że cena BTC powędruje ponad poziom 10 000 USD, a być może nawet w okolice rekordu z grudnia 2017 roku, kiedy to siegała poziomów 20.000 USD (prawie 70 tysięcy złotych!).


Czy po pierwszym kwartale możemy te przewidywania potwierdzić?

Na początku stycznia cena na polskich giełdach i w kantorach oscylowała w okolicach 13.000 PLN za 1 BTC, dziś to już ponad 15.000 PLN i cena choć powoli to nadal sukcesywnie rośnie, tak więc mamy duże szanse na potwierdzenie prognozowanych wzrostów w tym roku, co również potwierdza wielu analityków rynku kryptowalut. W związku z tym pojawia się pytanie – jak można szybko, wygodnie i anonimowo kupić bitcoin lub inne kryptowaluty za gotówkę?

Prostym rozwiąaniem wydaje się zakup online przez internet, bez wychodzenia z domu. Ale tutaj możemy napotkac na wiele przeszkód, takich jak konieczność zakładania konta, weryfikacji i samego dokonania przelewu. MOże to nam zając nawet kilka dni i niestety nie jest takie proste jak byśmy chcieli. Natomiast ciekawą alternatywą wydaje się skorzystanie do tego tego celu z sieci bankomatów lub dystrybutorów. W samych Stanach Zjednoczonych jest to już ponad 150.000 punktów tego typu. Przykładem jedenj z takich sieci w naszym kraju, która bardzo szybko rośnie i przede wszystkim oferuje nam bardzo dobry kurs jest serwis BitBay Cash – www.bitbaycash.com – który wchodzi w skład konsorcjum Bitbay.


Jak przebiega sam zakup?

Na stronie www serwisu na mapce wyszukujemy adres najbliższego dystrybutora, udajemy się do niego i wręczamy mu gotówkę. W zamian otrzymujemy voucher ze specjalnym kodem – taki sam jak np. PaySafeCard czy też doładowanie telefonu komórkowego. Dystrybutor może go nam również przesłać na nasz adres e-mail lub poprzez sms Następnie już w domu wchodzimy na stronę serwisu, wpisujemy kod vouchera i zamieniamy na wybraną krypotowalutę. Ta trafia od razu bez żadnych dodatkowych opłat na adres naszego portfela kryptowalutowego. Następnie nasze bitcoiny możemy użyć do płacenia w sklepach na całym świecie, gry na giełdzie lub po prostu jest tam trzymać i licząc na potwierdzenie się słów Mik’a Novogratza sprzedać je za 10.000$ pod koniec roku.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *