wycena mieszkania komunalnego

Ile kosztuje wykup mieszkania komunalnego?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Sonarhome.pl pomaga z wyceną mieszkań komunalnych. Średnie ceny wyliczone przez nasz algorytm nie zastąpią operatu szacunkowego, ale pozwolą Ci podjąć świadomą decyzję o staraniu się o wykup czy sprzedaż lokalu komunalnego. Sonarhome.pl pomaga z wyceną mieszkań komunalnych. Średnie ceny wyliczone przez nasz algorytm nie zastąpią operatu szacunkowego, ale pozwolą Ci podjąć świadomą decyzję o staraniu się o wykup czy sprzedaż lokalu komunalnego.


Dlaczego warto skorzystać z wyceniarki do wyceny mieszkania komunalnego?

Mieszkania komunalne to specyficzne nieruchomości. Należą do miasta lub gminy, a ceny ich wykupu zależą od czasu wynajmu, regularnego płacenia czynszu, lokalizacji, decyzji samorządów oraz ewentualnych bonifikat. Obecnie w Warszawie nie można już liczyć na ulgi przy wykupie. Odwrotnie jest w Gdańsku, gdzie po około 5 latach wynajmu i przy spełnianiu odpowiednich kryteriów można spodziewać się nawet 95% bonifikaty, czyli wykupienia mieszkania jedynie za 5% wartości. O ile miasto zgodzi się wystawić nieruchomość na sprzedaż.

Bonifikata nie jest gwarantowana, dlatego nie należy jej od razu odejmować od kosztów. Na początek najlepiej poznać średnie ceny mieszkań komunalnych, spełniających te same kryteria. Właśnie tutaj niezbędna jest wyceniarka online od Sonar. Przygotowaliśmy kalkulator wyceny nieruchomości, który w błyskawicznym tempie analizuje lokale komunalne w wybranej dzielnicy i zestawia je ze sobą na zasadzie podobieństwa. Efektem są średnie ceny oraz lista ofert, na bazie których dokonano wyceny. W ten sposób przekonasz się ile mniej więcej warte jest Twoje mieszkanie i czy nawet w przypadku braku bonifikaty chcesz je wykupić.


Wycena mieszkania komunalnego – nie daj się zaskoczyć rzeczoznawcy

Możliwość wykupu mieszkania komunalnego zależy od gminy lub miasta. Aby się o nią ubiegać, należy złożyć wniosek. Gdy zostanie zaakceptowany, to dalej wszystko potoczy się samo, a Ty nie będziesz mieć wpływu na efekt. Wyceń mieszkanie komunalne razem z Sonar, nim zrobi to rzeczoznawca majątkowy przysłany z urzędu. W przeciwnym wypadku, dostaniesz wycenę lokalu pocztą, a nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż w cenie podanej w operacie.

Stawki mogą się okazać znacznie wyższe niż oczekiwałeś. Zwłaszcza, że lokal przeznaczony do wykupu musi być w dobrym stanie i miasto nie zawsze uwzględnia Twój wkład finansowy w remonty. Kalkulator wyceny nieruchomości komunalnych od Sonar za darmo pomoże Ci określić średnie ceny i żadna wycena mieszkania komunalnego z operatu szacunkowego Cię nie zaskoczy.

Dzięki Sonar sprawniej, pewniej oraz bardziej świadomie przejdziesz przez proces wyceny mieszkania komunalnego oraz jego wykupu. Aby poznać średnie stawki ofertowe, wypełnij krótką ankietę i podaj informacje na temat nieruchomości. Nasz algorytm zajmie się porównaniem ofert, a Ty w kilka sekund otrzymasz wyniki.

Z Sonar wycena mieszkania komunalnego na własną rękę stała się prostsza niż kiedykolwiek.


 

Dodaj komentarz