mieszkania z rynku pierwotnego

Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Polski rynek nieruchomości od dobrych kilku lat znajduje się w fazie niezwykle dynamicznego rozwoju. Polscy developerzy z każdym kolejnym rokiem oddają do użytku coraz większą liczbę mieszkań. Wielu klientów żywi jednak różnego rodzaju obawy związane z kupowaniem mieszkań na rynku pierwotnym.

Znane są przecież historie developerów nierzetelnych, przez których klienci tracili czas a czasem nawet pieniądze. Czy oznacza to, że należy wystrzegać się jak ognia możliwości kupowania mieszkań z rynku pierwotnego? W żadnym wypadku. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.


Mieszkania z rynku pierwotnego: dlaczego warto?

Podstawową zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest oczywiście ich standard. Nowa nieruchomość to nieruchomość budowana według najnowszych wymogów, z użyciem najnowszych technologii oraz przy wykorzystaniu najnowszych materiałów budowlanych. Zapewne nie wszyscy o tym wiedzą, ale materiały budowlane, które wykorzystywano do budowy mieszkań jeszcze 10 lat temu obecnie bardzo często są już uznawane za nieefektywne a nawet potencjalnie szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

Kolejna istotna zaleta kupna mieszkania na rynku pierwotnym to możliwość urządzenia go od samych podstaw. Kupując nieruchomość nie dostajem „w prezencie” żadnych pozostałości po poprzednich lokatorach: wszystko jest nowe i wszystko możemy urządzić od samych podstaw.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Dlaczego warto nabyć ubezpieczenie kredytu?


Kuszące ceny mieszkań z rynku pierwotnego

Zwolennicy kupowania nieruchomości z rynku wtórnego bardzo często posługują się argumentem, według którego mieszkania z rynku wtórnego są tańsze, niż nowe nieruchomości. Jednak i tutaj kwestia jest nieco bardziej skomplikowana. W przypadku najlepszych devepoloporów, takich jak na przykład WAN SA (www.wan.com.pl) klient może uzyskać znacznie atrakcyjniejsze warunki cenowe poprzez wcześniejsze zarezerwowanie lokalu. Oprócz tego, możemy korzystać z licznych promocji i wyprzedaży.

W rezultacie więc bardzo często okazuje się, że zakup całkowicie nowego mieszkania lub apartamentu nie różni się pod względem cenowym od nieruchomości z rynku wtórnego.


Jak wybrać dobrego dewelopera?

Pierwsze kryterium, jakim należy się kierować wybierając developera, jest oczywiście jego renoma. Dobrym przykładem może być tutaj prestiżowa spółka WAN SA, której oferta jest dostępna pod adresem www.wan.com.pl.

Wystarczy rzut oka w historię działania firmy, aby przekonać się co do tego, że ma ona na swoim koncie budowę wielu różnego rodzaju nieruchomości, zarówno lokali mieszkaniowych, jak i innego rodzaju inwestycje.

Potwierdzeniem renomy a zarazem najlepszą możliwą gwarancją bezpieczeństwa są tutaj liczne opinie klientów, którzy nabywali nieruchomości budowane i oddawane do użytku przez WAN SA.


 

Dodaj komentarz