wymiana-waluty-przez-internet

Jak wymieniać waluty przez Internet?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kantory internetowe zyskują na popularności z roku na rok. Coraz szybciej wypierają tradycyjne kantory i przejmują rynek wymiany walut. Co jest tego powodem? Dlaczego warto korzystać z internetowych kantorów? Więcej przeczytacie w tym artykule!


Dlaczego warto wymienić walutę przez internet?

Wymiana waluty przez internet to oszczędność czasu a przede wszystkim pieniędzy. Transakcja dokonywane są wręcz błyskawicznie. Zdarza się, że wymianę można sfinalizować już w ciągu 20-30 minut, w zależności od czasu dokonania transakcji i księgowania w bankach. Na każdej transakcji można zaoszczędzić średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Kursy walut są na bieżąco monitorowane i możecie dokonać wymiany waluty po najkorzystniejszym dla Was kursie. Jednym z najbardziej znanych e-kantorów jest InternetowyKantor.pl, dokonacie tam szybkich, bezpiecznych i korzystnych wymian waluty.

Posiadasz konto w banku? Na pewno masz możliwość wymiany waluty za jego pomocą. Jednak marże jakie banki narzucają za takie transakcje, są niewspółmiernie wyższe, niż te proponowane przez internetowe kantory. Wyspecjalizowane e-kantory mogą zaproponować konkurencyjne stawki wymiany waluty, dużo niższe niż te w bankach lub stacjonarnych kantorach.

Wiele osób ma wątpliwości, co do bezpieczeństwa transakcji w sieci. Zdecydowanie mniej bezpieczne są wymiany w tradycyjnych kantorach. Istnieje szansa, że otrzymacie w nich fałszywe banknoty. Renomowane kantory internetowe posiadają pozwolenie na wykonywanie działalności, wydaną przez Krajową Komisję Nadzoru Finansowego. Wszystkie transakcje i transfery są zabezpieczone a wszystkie środki są ulokowane na bezpiecznych kontach bankowych.  Można być pewnym, że tego rodzaju firmy są uczciwe i w pełni profesjonalnie podchodzą do swojej pracy.

Gdyby tego było mało, wymienimy kilka kolejnych powodów:

  • Oprócz wymiany waluty, możemy przesłać ją na dowolne konto na świecie.
  • Jedziesz do egzotycznego kraju? W lokalnym kantorze prawdopodobnie nie znajdziesz tej rzadkiej waluty. W kantorze internetowym to nie problem.
  • Chcesz wymienić dużą kwotę pieniędzy? Większość kantorów nie dysponuje takimi środkami.
  • Cały proces wymiany odbywa się w internecie. Zabezpiecza Was to przed potencjalną kradzieżą lub fałszywymi banknotami.

Raport walutowy za rok 2018 i rokowania na kolejny

Finansowi specjaliści ze spółki Currency One, która łączy dwa serwisy – InternetowyKantor.pl i Walutomat.pl, przygotowali oni dla nas raport walutowy za rok 2018. Analizowane są w nim wydarzenia na świecie, jakie znacząco wpłynęły na fluktuację na rynku walut. Znajdziecie w nim również przewidywania, które mogą na niego wpłynąć w obecnie trwającym roku. Bardzo treściwy i wypełniony informacji raport, który pomoże Wam zorientować się w obecnej, wpływającej na rynek finansowy sytuacji na świecie.

Wspomniany raport w klarowny i merytoryczny sposób przedstawia dane, które potwierdzają błyskawiczny rozwój internetowych kantorów i wymiany walut przez internet. Szybki wzrost ilość klientów i wzrastająca liczba transakcji, tylko potwierdza zasadność stosowania wymiany walut przez internet. Szybkość, wygoda i bezpieczeństwo to podstawowe trzy czynniki wpływające na to, że większość osób wymieniających walutę, przenosi się do internetu.

W raporcie możecie znaleźć dane, że użytkownicy InternetowyKantor.pl zaoszczędzili ponad 122 miliony złotych. Tylko dlatego, że wymieniali walutę przez internet. To wpływa na wyobraźnię i w praktyce wykazuje, jak oszczędna jest wymiana waluty przez internet.


 

Dodaj komentarz