bitcoin rakieta

Bitcoin najdroższy w historii!

Artykuł zaktualizowany 17 grudnia 2020


Pierwszej kryptowaluty chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Bitcoin bo o nim mowa wczoraj przekroczył rekordową cenę 20000 dolarów za sztukę! W ten sposób wprawił w zachwyt i entuzjazm obecnych i potencjalnych inwestorów. Czy to koniec wzrostów czy inwestorzy mogą liczyć na więcej? W tym artykule postaramy się przybliżyć wam jak naszym zdaniem obecnie wygląda sytuacja oraz czy istnieje szansa na dalsze wzrosty wartości tej waluty elektronicznej.


Trochę historii

Bitcoin powstał w 2009 roku jako sprzeciw i alternatywa dla klasycznego pieniądza po poważnym kryzysie finansowym z lat 2007-2008. Wtedy jego wartość była niewielka, a do historii przeszły zakupy pizzy za Bitcoina. Na początku nie było możliwości kupna Bitcoina za waluty klasyczne fiducjarne. Można było go wydobywać, a wszyscy górnicy przetwarzający bloki byli wynagradzani poprzez pozyskiwanie nowych Bitcoinów. Dziś można go swobodnie kupić i wymienić w dziesiątkach jak nie setkach różnych punktów oraz platform na całym świecie. W ślad za nim poszło początkowo klika projektów blockchain jak np. Ethereum czy Litecoin. Z czasem, wraz z nadejściem poprzedniej hossy ilość projektów gwałtownie wzrosła do ponad 2000 co w dłuższym terminie doprowadziło do spadku cen na wielu projektach nawet o 80-90%.

bitcoinwgore

Czy wartość Bitcoin będzie ciągle rosła?

Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście, że nie! W końcu będzie musiała spaść. Czy będzie to płytka korekta cenowa czy głęboka jak to miało miejsce po ostatniej hossie z przełomy 2017/2018 roku tego niestety nie wiemy. Z punktu widzenia analizy technicznej wykresów przełamanie historycznego poziomu cenowego oznacza wyłamanie tzw. Oporu czyli ceny, którą trudno przebić. Wyłamanie tego poziomu oznacza, że nie ma już nad nim żadnego innego technicznego oporu więc cena raczej zachowa tendencję wzrostową. Gdy spojrzymy na wykres bitcoina to przez ostatni miesiąc mieliśmy do czynienia z tzw. Konsolidacją cenową w okolicach 18000-19000 dolarów za sztukę. Czyli w okolicy historycznych maksimów. Wybicie poziomu 20000 dolarów przy zwiększonym wolumenie oznacza, że dotychczasowy opór stał się wsparciem czyli poziomem poniżej którego cena może nie spaść przez dłuższy czas. Dodatkowo globalnie obserwujemy, nienotowany do tej pory, dodruk klasycznych pieniędzy. Wynika on z chęci rządzących i Banków Centralnych do ratowania i stymulowania wzrostu gospodarczego. Rekordowo niskie stopy procentowe zwiększają podaż pieniądza. To będzie oznaczało wzrosty cen dóbr i usług w 2021 czyli po prostu wysoką inflację. Czy przełoży się ona również na wzrost cen kryptowalut? Tego nie wiemy na pewno ale można spekulować, że tak właśnie się stanie!

bitcoin20000usd

Czy to dobry moment na zakup Bitcoina (BTC)?

Dobrą okazją na inwestowania w Bitcoina była wiosna tego roku gdy jego cena podczas marcowego krachu spadła do okolic 4000-5000 dolarów za 1 sztukę. Od tego momentu z większą lub mniejszą dynamiką pnie się w górę. Czy jednak warto go kupić przy obecnej cenie? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Kryptowaluty to bardzo niestabilny rynek, który nie jest poparty żadnymi fundamentami tak jak np. Rynek akcji, który i tak uchodzi za bardzo ryzykowny. Wielu inwestorów uważa jednak, że sygnał wygenerowany podczas wyłamywania historycznych maksimów (ATH) ma równie duże znaczenie. Gdy pojawia się silny wzrost na zwiększonym wolumenie przy maksymalnej cenie, może to oznaczać, że wzrosty nadal potrwają. Wielu różnych analityków przewidywało docelową cenę bitcoina na poziomie 100 000 dolarów, a zdarzają się nawet tacy, którzy mówią o wartości 1 milion dolarów. Jeśli szukacie szerszych i kompletnych informacji na temat tego czy warto i gdzie kupić Bitcoina zapoznajcie się koniecznie z tą stroną – https://gielda-kryptowaluty.pl/kupno-bitcoin/

Gdzie łatwo i szybko można kupić Bitcoina (BTC) i inne kryptowaluty?

Jeśli interesuje Cię zakup walut elektronicznej i samego Bitcoina masz dziś sporo wariantów do wyboru. Sporo inwestorów decyduje się na wykonanie szybkich transakcji kupna/sprzedaży poprzez tzw. Bitomaty lub kantory. Obecnie jednym z najbardziej popularnych miejsc na jakie decydują się początkujący inwestorzy jest giełda Bitcoin. To tutaj znajdziecie największy wybór szyfrowanych walut elektronicznych do nabycia za waluty tradycyjne takie jak np. Dolar, euro, funt czy złoty. Ten wariant jest najbardziej czasochłonny ponieważ wymaga weryfikacji konta ze względów bezpieczeństwa. Jednak większość większych giełd kryptowalut ten proces obsługuje bardzo sprawnie i szybko. Weryfikacja przebiega często w kilka lub kilkanaście godzin choć nie jest to regułą ponieważ giełda kryptowalut może wymagać również dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji.

wykresbitcoina

Podsumowanie – wysokie ryzyko inwestycyjne

Ostatnie dni dla inwestorów posiadających Bitcoina to na pewno radosne dni. Pierwsza kryptowaluta dała im zyskowny prezent świąteczny. Czy wraz z przekroczeniem magicznej bariery 20000 dolarów za 1 Bitcoina cena będzie nadal rosła? Zdania są podzielone i nie można mieć żadnej pewności co do tego. Jest jednak wiele wskazówek mówiących, że może tak się stać, a obserwowana hossa to dopiero początkowa faza trendu wzrostowego. Ciekawie wygląda także sytuacja na innych szyfrowanych walutach cyfrowych gdzie jeszcze daleko do historycznych maksimów, a wykres zachowuje się wzrostowo. Pamiętajcie, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się bardzo dużym ryzykiem utraty kapitału. Tego artykułu nie należy traktować jako doradztwo inwestycyjne w myśl obowiązujących przepisów pwa. To jedynie subiektywna ocena autora rai nie powinna być dla was wskazówką do podejmowania decyzji o swoich inwestycjach oraz oszczędnościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *