banknoty euro

Gdzie wymienić walutę przez Internet?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Potrzebujesz wymienić walutę na wakacyjny wyjazd z rodziną? Pracujesz za granicą i chcesz wysłać przelew na święta? Nic prostszego, wystarczy dostęp do internetu i możesz zrobić to w ciągu 15 minut. Bez wychodzenia z domu!

Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!


Na czym polega wymiana walut w internetowy kantorze?

Kantor internetowy funkcjonuje na takich samych zasadach jak tradycyjny. Istnieją jednak dwie podstawowe różnice. Wymiany waluty w kantorze internetowym możemy dokonać w dowolnym momencie. Wygodnie z domu, kiedy tylko kurs jest najbardziej korzystny.

Drugą jest czysta oszczędność. Jak oszczędzamy pieniądze na wymianie walut przez internet?

  • Banki pobierają wysoką prowizję za wymianę waluty.
  • Sam przelew walutowy w banku jest również obciążany dodatkowymi kosztami.

Realizacji transakcji wymiany walut w internecie w większość przypadków jest całkowicie BEZPŁATNA. Jedną z z godnych polecenia jest InternetowyKantor.pl, gdzie lwia część klientów wymienia walutę za darmo i po najkorzystniejszym kursie. W zależności od rodzaju waluty i banku w jakim mamy nasze konto. Obecnie trwa promocja świąteczna na InternetowyKantor.pl, gdzie za wymianę 300 jednostek waluty otrzymasz bon do sklepów Empik!


Kiedy możemy skorzystać z „e-wymiany” walut?

Przede wszystkich WSZĘDZIE i ZAWSZE, wystarczy tylko dostęp do internetu. Jest to szczególnie pożyteczne dla osób pracujących za granicą, które do najbliższego kantoru mają kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów. Większość zapytanych o to czy chcą korzystać z internetowego kantoru odpowiadali twierdząco (tutaj grupą badawczą byli moi współpracownicy i rodzina). Taka forma wymiany waluty jest po prostu wygodna i szybka, co przekonuje niemal wszystkich do korzystania z tego typu platform.

Jedyne obawy dotyczyły bezpieczeństwa transakcji. Czy na pewno można ufać internetowym kantorom? Moja odpowiedź brzmiała tak, ale tylko kiedy posiadają niezbędne licencję i pozwolenia. Podstawową i najważniejszą jest ta wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego, która potwierdza wiarygodność firmy. Jeżeli takową posiada, możemy być pewni tego, że transakcja przebiegnie błyskawicznie a nasze pieniądze są w dobrych rękach.


Porównanie kosztów

Przyszła pora na najważniejsze czyli liczby! Przedstawię koszt zakupu 1000$ w trzech popularnych bankach w porównaniu do InternetowyKantor.pl:

  • mBank – 3907,10 zł / InternetowyKantor.pl – 3786,40 zł
  • PKO BP – 3884,80 zł / InternetowyKantor.pl – 3786,40 zł
  • Alior Bank – 3972,00 zł / InternetowyKantor.pl – 3786,40 zł

Dane na dzień 17.12.18, godz. 19:10, źródło InternetowyKantor.pl. Obliczenia kosztów wymiany waluty w bankach są aktualizowane raz na 10 sekund i nie uwzględniają czasowych promocji.

Jak widzicie, liczby mówią same za siebie. Jeżeli pracujesz za granicą i korzystałeś z przewalutowania w banku, wystarczy tylko policzyć ile zyskasz w ciągu roku. Wypróbujcie, przekonajcie się i zostawcie nam swoją opinię w komentarzu!


 

One thought on “Gdzie wymienić walutę przez Internet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *