kuchnia-meble-na-wymiar

Meble kuchenne na wymiar – jakie wybrać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Planujesz aranżację kuchni? Sprawdź nasz poradnik. Aranżacja kuchni to jeden z najtrudniejszych elementów wyposażenia mieszkania. Kuchnia to obok łazienki, również najdroższy koszt jeśli chodzi o wykończenie. Jednak czy aranżacja kuchni wg. swojego unikalnego stylu musi być droga?

Podstawą do uzyskania dobrych efektów zadowolenia z aranżacji kuchni to po pierwsze dobre planowanie budżetu oraz przemyślanego desingu. W naszym artykule podpowiadamy jakie meble do kuchni warto wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie, oraz ile zapłacimy za zestaw kuchenny.


Jak zaplanować kuchnię?

Pamiętaj, że obojętnie czy korzystasz z usług projektanta wnętrz, czy sam planujesz liczy się Twoja wizja. Kuchnia to miejsce w którym spędzamy codziennie co najmniej godzinę czasu. Zadbaj aby poranek i kolacja były nastrojowe dzięki odpowiedniemu wyposażeniu w meble na wymiar. Dobre samopoczucie po wyjściu z kuchni odbije się na Twoim dobrym samopoczuciu.

Korzystając z mebli na wymiar, masz możliwość idealnej aranżacji dopasowanej do Twojego wnętrza. Możesz całkowicie spożytkować wnętrze, aby uniknąć niepotrzebnych luk czy szpar, które występują w gotowych zestawach np. z sklepu IKEA. Meble na wymiar pozwalają również na dopasowanie ich pod sprzęt AGD, dzięki czemu zaoszczędzimy dodatkową powierzchnie na inne istotne dla nas elementy. To właśnie dzięki odpowiedniemu planowaniu nawet najmniejsza kuchnia będzie wydawać się bardzo przestronna i przytulna.


Jak wybrać meble do małej kuchni?

Na co zwrócić uwagę wybierając meble do małej kuchni?

 • Odpowiednie wymiary mebli – bardzo ważny element ze względu na małą powierzchnię. Warto wybrać tylko niezbędne meble na wymiar dopasowane do dostępnej ilości miejsca. Pamiętaj, że zawsze warto zostawić sobie trochę miejsca, aby czuć się komfortowo w swojej kuchni.
 • Możliwość montażu sprzętu AGD – jeśli przy zakupie mebli, pomyślimy o sprzęcie AGD będziemy mogli dokładnie dopasować dane wymiary np. zmywarki czy ukrytej mikrofalówki. Pozwoli nam to oszczędzić czas i kolejne cenne metry w naszej małej kuchni.
 • Oświetlenie LED – większość szafek kuchennych jest duża, dlatego jeśli zamierzamy z nich często korzystać warto wyposażyć się w odpowiednie oświetlenie LED, które pozwoli nam na komfortowe korzystanie z szafek nawet na szybko w nocy.
 • Oszczędność miejsca i komfort – wykorzystywanie licznych dodatków takich jak: bezuchwytowe fronty, szuflady wyposażone w hamulce czy otwierany stół przy ścianie pozwoli na dużą oszczędność miejsca i poprawi nasz komfort zadowolenia z mebli kuchennych.

Meble do dużej kuchni – jak wybrać?

W przypadku mebli do dużej kuchni posiadamy większe pole manewru.  Możemy zastanowić się nad różnymi pomysłami, ze względu na dużą powierzchnię i możliwości aranżacyjne. Tutaj z pomocą również przyjdą nam meble na wymiar.

Możemy pomyśleć nad takimi elementami jak:

 • duży stół kuchenny z wbudowaną płytą indukcyjną do gotowania
 • podręczne schowki i dodatkowe szafki
 • elegancki barek
 • liczne dodatki takie jak kwiaty, czy elementy stylistyczne jak kieliszki.

Posiadając dużą kuchnię możemy bazować również na zwykłych meblach z salonu, pozwoli to na oszczędność pieniędzy. Jednak decydując się na takie rozwiązanie mamy nieco ograniczone opcje aranżacyjne.


Ile kosztuje aranżacja mebli w kuchni?

Za bezpieczną wartość przyjmuje się :

 • 800 zł za metr kwadratowy w standardzie budżetowym ,
 • 1000 zł za metr kwadratowy w standardzie średnim,
 • 1500 zł za metr kwadratowy w standardzie dobrym,
 • 2000 zł za metr kwadratowy w standardzie ekskluzywnym.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mebli na wymiar, to zdecydowanie warto rozważyć taką opcję. Pozwoli Ci na dopasowanie kuchni to Twoich oczekiwań.


 

One thought on “Meble kuchenne na wymiar – jakie wybrać?

 1. Kuchnia jest jednym z najtrudniejszych pomieszczeń w projektowaniu wnętrz, dlatego też meble na wymiar świetnie się w niej sprawdzą. To rozwiązanie jest bardzo nowatorskie i praktyczne a dobrze wymierzone meble pozwolą zorganizować każdą przestrzeń w domu i mieszkaniu. W dodatku to w kuchni w większości mieszkań toczy się przeważająca część rodzinnego życia, zatem oprócz funkcjonalności należy także uwzględnić pozostałe potrzeby wszystkich domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *