roleta plisowana

Rolety plisowane – czy warto je wybrać?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


W dzisiejszych czasach można znaleźć w sklepach bardzo dużo dekoracji okiennych różnego rodzaju. Decyzja o wyborze zależy od preferencji klienta i stylu w jakim pragnie urządzić swój dom. Pośród produktów takich jak np. tradycyjne firany i zasłony, rolety, żaluzje i markizy warto wyróżnić plisy okienne. Jest to bardzo ciekawa możliwość, która jest nie tylko niezwykle praktyczna, ale również prezentuje się niebywale efektownie.


Plisy – charakterystyka

Rolety plisowane są przeznaczone do montowania po wewnętrznej stronie okna. Swoim wyglądem przypominają one zwijaną harmonijkę. Rozwija się za pomocą specjalnych listew, które mocuje się na dole i na górze. Plisy umożliwiają zasłanianie okien w dowolnych kombinacjach np. osłonić górną część a zasłonić dolną. Pozwala to na stosowanie ich w każdym oknie o najróżniejszym kształcie i wymiarze. Szerokie możliwości dotyczące ich zwijania i rozwijania pozwalają na ochronę przed promieniami słonecznymi o każdej porze dnia. Montując plisy nie zasłania się żadnej części okna.


Plisy okienne zastosowania

Rolety plisowane wyróżnia wiele zalet, dzięki którym na ich zakup decyduje się tak dużo klientów. Przede wszystkim charakteryzują się szeroką możliwością zasłaniania okna. Są także bardzo proste w montażu i łatwe w utrzymaniu czystości. Można je w bardzo prosty sposób zdjąć i dokładnie wyczyścić bez obawy, że jakiś element ulegnie zniszczeniu. W sklepach można znaleźć bardzo wiele materiałów, faktur, wzorów i kolorów, dzięki czemu są one bardzo łatwe do wkomponowania w styl panujący we wnętrzu.

Niewątpliwą zaletą jest też możliwość zastosowania plis w nawet najbardziej nietypowych oknach na przykład takich w kształcie koła, czy trójkąta. Rolety plisowane są także niezwykle atrakcyjne i stanowią ciekawą ozdobę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są plisy wykonane ze specjalnej tkaniny, która jest zabezpieczona powłoką refleksyjną. Odbija ona promienie słoneczne, dzięki czemu jeszcze lepiej chroni wnętrze przed słońcem i nagrzewaniem się. Niektóre firmy proponują też rolety plisowane wykonane z materiałów, które całkowicie pochłaniają i zatrzymują światło zewnętrzne, co pozwala na pewne zaciemnienie pomieszczenia.

Wybierając osłony okienne z pewnością warto bliżej przyjrzeć się plisom okiennym. Z pośród innych, podobnych produktów wyróżnia je wiele zalet. Rolety plisowane są bardzo poważną konkurencją dla tradycyjnych rolet i zasłon. Z pewnością w niedługim czasie staną się jeszcze bardziej popularne.


 

Dodaj komentarz