zakopane

Luksusowy nocleg ze śniadaniem w centrum Zakopanego – oferta dla wymagających podróżnych

Artykuł zaktualizowany 20 września 2023

Luksus, choć wielu kojarzy się z zagranicznymi, a co za tym idzie, drogimi i wymagającymi poświęcenia im wiele czasu podróżami, może być dostępny na wyciągnięcie ręki – w polskich rejonach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się takie usługi jak apartamenty w Zakopanem. To właśnie tam można wypocząć z dala od zgiełku miasta i zebrać siły przed wszystkimi przyszłymi wyzwaniami. Oto co warto wiedzieć o ofercie dla wymagających podróżnych.

Luksusowy nocleg ze śniadaniem w centrum Zakopanego – oferta dla wymagających podróżnych

Luksus, choć wielu kojarzy się z zagranicznymi, a co za tym idzie, drogimi i wymagającymi poświęcenia im wiele czasu podróżami, może być dostępny na wyciągnięcie ręki – w polskich rejonach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się takie usługi jak apartamenty w Zakopanem. To właśnie tam można wypocząć z dala od zgiełku miasta i zebrać siły przed wszystkimi przyszłymi wyzwaniami. Oto co warto wiedzieć o ofercie dla wymagających podróżnych.

Domki Zakopane i inne atrakcje. Co warto wiedzieć o wypoczynku w górach?

Dlaczego ludzie tak chętnie odpoczywają w Zakopanem? Na to pytanie szuka odpowiedzi wielu podróżujących, którzy zastanawiają się, czy lepiej urlop spędzić nad morzem, jeziorem, w górach czy poza granicami kraju. Przed podjęciem decyzji warto wiedzieć, że Zakopane jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Polsce. Okolica zawdzięcza to swojej malowniczości, doskonałej dla tych, którzy poszukują miejsca stałego kontaktu z naturą oraz pięknych krajobrazów. Co więcej, jest to świetna alternatywa dla tych, którzy nie lubią gorąca (stale odczuwanego nad morzem), przepychu i tłumów (również obecnych w najbardziej turystycznych nadmorskich rejonach), a do tego wolą spędzać urlop aktywnie.

W porównaniu do morza Zakopane oferuje nieco chłodniejszą pogodę, dzięki czemu to świetne miejsce na wypoczynek całą rodziną. Jak wiadomo, ciepło może skutecznie dusić w zarodku zapał najmłodszych i sprawiać, że nie chcą wychodzić z hotelu, a do tego szybko się męczą i przez cały dzień marzą o powrocie do pokoju.

Kto powinien przyjechać do Zakopanego? Idealne miejsce dla miłośników aktywnego odpoczynku

Ponadto, oprócz pogody, ważnym kryterium wyboru, które warto wziąć pod uwagę, jest cena. W Zakopanem pomimo licznych atrakcji, ciekawych miejsc dla całych rodzin, wielu restauracji i tras, jest znacznie taniej niż w nadmorskich hotelach, na które narzekają przede wszystkim Polacy. Już wiele osób porównało ceny hoteli nad morzem z tymi np. w Bułgarii czy na Cyprze i zauważyło, że dużo opłacalniej jest jechać do innego kraju, jeśli chce się wypocząć nad morzem, ale w dobrej cenie.

Jeśli o porównywaniu atrakcji mowa, w Zakopanem nie brakuje licznych miejsc dla miłośników sportów wodnych, tras górskich, wyciągów narciarskich, zabytków, a także po prostu miejsc na relaks. Nawet domki Zakopane są bardzo piękne i sprzyjają relaksowi z dala od miejskiego zgiełku.

Największe atrakcje z Zakopanem – co trzeba zobaczyć?

Jedną z największych zalet Zakopanem są oczywiście górskie ścieżki, z których można zboczyć, by podziwiać wille, uliczki i inne obiekty, ozdabiające okolicę od XIX wieku. Za to, jeśli kogoś interesują konkretne obiekty, to poleca się zobaczyć w Zakopanem przede wszystkim pięć poniższych obiektów.

  • Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie wstęp jest bezpłatny, ale trzeba zrobić rezerwacje online. Wewnątrz spędzi się około godziny. Zobaczyć można tu multimedialną makietę Tatr, wraz z ich podziałem i budową geologiczną, a także zapoznać się z informacjami o bujnej okolicznej roślinności.
  • Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem to kolejny obowiązkowy punkt na trasie. Zostało ono powołane do życia w roku 1889 przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego. To wspaniałe miejsce dla osób lubiących sztukę ludową i chcących zapoznawać pociechy z historią.
  • Willa Koliba – Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza – warto zwrócić uwagę na jej góralski klimat i zrobić zdjęcie.
  • Muzeum Kornela Makuszyńskiego dla osób ceniących przygody Koziołka Matołka. W czterech pokojach znajdzie się tu zbiory mebli, książek oraz obrazów, rzeźb i innych pamiątek po Makuszyńskim.
  • Willa Witkiewiczówka w Zakopanem z pięknymi i malowniczymi detalami, zachowanymi w niemal doskonałym stanie.

Apartamenty Zakopane Centrum. Ponadczasowy nocleg dla wymagających

Decydując się na odpoczynek w tak malowniczym miejscu, warto wybrać Zakopane noclegi, które od samego początku przekonują romantycznym otoczeniem i licznymi udogodnieniami. Taki nocleg ze śniadaniem oferuje m.in. „Odkryj Zakopane”.

Domki Zakopane od zaufanej firmy oferują cudowny widok na góry, apartamenty o rodzinnym, przytulnym i ciepłym klimacie, a także wysokie standardy czystości. Co więcej, urlopowicze mogą liczyć na nocleg ze śniadaniem Zakopane, które będzie nawiązywać do smaków znanych z ulic górskiej okolicy. To pyszne i zbilansowane posiłki. Z tego powodu nocleg ze śniadaniem Zakopane jest najchętniej wybieraną opcją, nie tylko przez rodziny z dziećmi, ale również przez każdego, kto chce jeść zdrowo, smacznie i z samego rana zyskać energię na cały dzień pełen wyzwań.

Apartamenty Zakopane Centrum warto wybierać, zwracając uwagę również na takie udogodnienia jak strefa wellness, zakupy, komfortowy chill room z atrakcjami dla całej rodziny, czy grill. Takie noclegi znajdują się również w ofercie Odkryj Zakopane. Zróżnicowana i szeroka oferta sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *