ustron

Wakacje w Ustroniu z komfortowym noclegiem

Artykuł zaktualizowany 2 sierpnia 2023

Ustroń to urocze miasteczko górskie, położone nad Wisłą w Beskidzie Śląskim, co roku przyciąga wielu turystów. Ten Malowniczy zakątek z łagodnym klimatem pełny jest licznych szlaków pieszych i rowerowych. Można tu znaleźć spokój, odpoczywając w miłych okolicznościach przyrody i skorzystać z licznych walorów uzdrowiskowych oraz rekreacyjnych miasta.

Najciekawsze atrakcje w Ustroniu – sprawdź koniecznie!

Ustroń oferuje turystom mnóstwo atrakcji turystycznych o każdej porze roku. Malownicza miejscowość poprzecinana szlakami różnej trudności zachęca do górskich wycieczek młodszych i starszych turystów. Mnóstwo terenów zielonych to gwarancja odpoczynku z dala od zgiełku miasta, w ciszy i spokoju. Wystarczy wybrać się do parku górskiego umiejscowionego na szczycie Równica, aby przekonać się o atrakcyjności Ustronia. Malownicze widoki, całoroczny tor saneczkowy typu roller coaster, kino sferyczne, kino 3 D i pyszne jedzenie w restauracji na długo pozostają  w pamięci zwiedzających. Po dniu pełnym atrakcji w takim miejscu warto się wybrać do Leśnego Parku Niespodzianek, aby zwiedzić jedyny w swoim rodzaju ogród zoologiczny pełny żyjących tu w naturalnych warunkach zwierząt.

W chłodniejsze dni Ustroń ma dla turystów także wiele innych atrakcji. Można wybrać się do pijalni wód mineralnych wybudowanej nad źródłem wody Zygmunt. Miejsce to jest wyjątkowe także ze względu na fontannę, z której wytryska z kilkunastu dysz woda solankowa. Co ważne, woda jest darmowa, dlatego każdy może skorzystać z leczniczych inhalacji i innych atrakcji, które są dostępne przy pijalni.

Warto też zobaczyć Muzeum im Jana Jarockiego, w którym zgromadzone są eksponaty etnograficzne, związane ze sztuką hutnictwem czy lecznictwem uzdrowiskowym. W Ustroniu nie brakuje Zabytów świeckich i sakralnych, wśród których znajduje się XV wieczny kościół Św. Klemensa, kościół Św. Anny czy karczma pochodząca z końca XVIII.

Ekskluzywny hotel dopełnieniem udanego pobytu w Beskidach!

Po dniu wypełnionym zwiedzaniem, wędrowaniem i podziwianiem uroków beskidzkich krajobrazów dobrze jest odpocząć w komfortowym pokoju hotelowym. W Ustroniu jest takie miejsce, które przyciąga turystów  bogatą ofertą turystyczną w niewygórowanej cenie. To ekskluzywny hotel z basenem w górach: https://hotelbelweder.pl/wellness-spa/basen-w-hotelu

w którym w cenie pobytu można korzystać do woli ze strefy Wellness. Spragniony słodkiego odpoczynku i relaksu turysta ma do dyspozycji basen z brodzikiem dla dzieci, saunę fińską i rzymską, dwa rodzaje jacuzzi, bicze wodne oraz przeciwprąd.

Ten kameralny hotel z basenem w górach położony w centrum Beskidów na stoku góry Równica daje możliwość podziwiania z okien malowniczych widoków. Natomiast przytulne pokoje to gwarancja relaksu i nocnego odpoczynku w komfortowych warunkach. Goście mogą korzystać z wybornej kuchni restauracyjnej, bogatej w zróżnicowaną ofertę kulinarną.

Wyjazd w Beskidy, nawet na weekend, to świetny pomysł. Ustroń, ale też inne okolice, takiej jak Wisła czy Szczyrk mają dla turystów mnóstwo propozycji. Można tu spędzić czas bardzo aktywnie, ale też spokojnie, zanurzając się w cisze okolicznej, górskiej przyrody.

Dodaj komentarz