lampa halogenowa

Lampy halogenowe – jakie żarówki i gdzie można je umieścić?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Coraz częściej stawiamy w naszych domach na minimalizm. Nie chcemy w naszych domach przepychu, który był modny jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Niewielkiej wielkości lampy świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Warto zastanowić się nad tego rodzaju oświetleniem.


Oświetlenie w formie halogenu

Wbrew pozorom oświetlenie halogenowe może być głównym oświetleniem w naszych domach. Oczywiście nie w każdym pomieszczeniu takie oświetlenie się sprawdzi, jednak w wielu na pewno będzie świetnym wyborem.
Minimalistyczne lampy sprawdzą się przede wszystkim w przedpokojach, różnego rodzaju przejściach, schowkach, a także w kuchni jako dodatkowe oświetlenie. Niewielkich wielkości lampy są świetnym dodatkiem ozdobnym, mogą gwarantować oświetlenie relaksacyjne, co w domach naprawdę się przydaje i jest potrzebne.
Halogeny nie zajmują dużej przestrzeni. Mogą dlatego być wykorzystywane w bardzo wielu miejscach. Wyglądają ponadczasowo i pasują do większości pomieszczeń. Co również jest ważne, są stosunkowo tanie. Kompletna oprawka z dobrej jakości żarówką to koszt około 20 złotych. Nie jest to więc bardzo wygórowana cena.


Jakie żarówki do minimalistycznych lamp?

Przede wszystkim warto decydować się na oświetlenie LED. Jest to technologia przyszłości. Żarówki LED może nie są najtańsze ale ich zakup szybko się zwróci.
Jeśli zdecydujemy się na lampy halogenowe to zapewne konieczny będzie zakup żarówek GU10. Żarówki tego typu możemy kupić już za kilka złotych. Jeśli szukamy firmowych żarówek, które rzeczywiście będą oferowały dobrej jakości strumień światła, to musimy liczyć się z wydatkiem około 10-15 złotych.
Jeśli zdecydujemy się na zakup lamp minimalistycznych, to możemy spotkać się również z żarówkami o gwincie E14. Z zakupem żarówek tego typu również nie będzie najmniejszego problemu. Nie patrzmy jednak na moc kupowanych żarówek LED. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na gwarantowaną przez nie ilość lumenów. Im więcej tym lepiej. Jeśli jednak nie będzie to główne źródło światła, a zazwyczaj oświetlenie minimalistyczne takim nie jest, to nie musimy przesadzać z ilością lumenów w żarówce.


Nowoczesność w twoim domu!

Lampy są ważnym przedmiotem w każdym domu. Ich ceny mogą zaskakiwać, ponieważ niektóre są naprawdę drogie. Większość minimalistycznych lamp kojarzy się nam z nowoczesnością, z nowoczesnymi wnętrzami. Jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie. Gdzie byśmy dziś nie spojrzeli, to możemy doszukać się odwołań do nowoczesności. Warto zadbać o nią również w naszych domach. Warto, o ile tego typu lampy i nowoczesne przedmioty się nam rzeczywiście podobają!


Gdzie jeszcze halogenowe lampy?

Warto rozważyć ich montaż w pomieszczeniach, takich jak sale bilardowe, pomieszczenia rekreacyjne itp. Wiele osób montuje je jako dodatkowe oświetlenie salonu, kuchni, jadalni. Lampy minimalistyczne to nie tylko oświetlenie halogenowe, choć najczęściej z tym nam się ono kojarzy. Mogą to być niewielkie lampy, do których stosuje się bardzo małe żarówki. Nie dadzą one wiele światła, ale nie taki jest ich cel.


Dodaj komentarz