lampy ogrodowe

Lampy do ogrodu stojące – praktyczne i ciekawe wizualnie oświetlenie

Artykuł zaktualizowany 1 sierpnia 2023

Oświetlenie w ogrodzie ma za zadanie sprawiać, że poruszanie się po przydomowym terenie, wszystkich wytyczonych ścieżkach i alejkach będzie w pełni komfortowe. Lampy wpływają również na zwiększone bezpieczeństwo całej posesji. Ostatnia ich funkcja dotyczy walorów wizualnych. To dzięki nim tworzona jest unikalna atmosfera, która sprawia, że w ogrodzie odpoczywamy nawet w porze wieczorowej.

Jak dobrać lampy stojące do ogrodu? Czym się wyróżniają i dlaczego warto na nie postawić? Przyglądamy się propozycji oświetleniowych konstrukcji stojących.

Oświetlenie zewnętrzne – odporne na warunki atmosferyczne

Wybierając lampy stojące do ogrodu musimy przede wszystkim szukać wśród kategorii oświetlenia zewnętrznego. Takie produkty znajdziemy na stronie https://lightplus.pl/. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że lampy zastosowane w ogrodzie będą nieustannie narażone na działanie warunków atmosferycznych. Te, które są przystosowane do działania czynników zewnętrznych, zapewniają poprawne działanie, estetykę i funkcjonalność pomimo zmiennych temperatur, wilgoci, opadów czy promieniowania słonecznego.

Komfort poruszania się po ścieżkach ogrodowych

Wysokie konstrukcje lamp stojących sprawiają, że wszystkie ścieżki i alejki ogrodowe są bardzo dobrze rozświetlone. Nawet wieczorową porą czy nocą poruszanie się po nich nie sprawia domownikom i gościom, a także pupilom problemu. Są to lampy sporych rozmiarów, dlatego dają dość dużo światła. Za dnia wyglądają równie spektakularnie, ale nie przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się po ogrodzie – o ile zostają właściwie umiejscowione.

Bezpieczna posesja

Jeszcze jedna funkcja ogrodowych lamp stojących to dodatkowe zabezpieczenie posesji. Oświetlenie zewnętrzne może bowiem pracować przez całą noc. Rozświetlona przestrzeń wokół domu sugeruje, że na terenie są domownicy, dlatego taka przestrzeń staje się mniej zachęcająca dla potencjalnych intruzów. Dodatkowo, gdy został zainstalowany monitoring, nagrania powierzchni, która jest oświetlona, stają się wyraźniejsze i zdecydowanie łatwiej można rozpoznać intruza.

Propozycje lamp ogrodowych stojących

Wśród propozycji lamp stojących do ogrodu znajdziemy wysokie latarnie. Klasyczne, funkcjonalne, dekorujące przestrzeń zewnętrzną zarówno nocą, jak i za dnia. Sprawdzą się także wysokie słupki oświetleniowe. Można poszukać lamp stojących w stylu rustykalnym, które pasują do zaaranżowanych w ten sposób ogrodów.

Praktycznym rozwiązaniem są lampy stojące LED-owe – bardzo dekoracyjne, energooszczędne, niewymagające stosowania instalacji elektrycznej. Poza tym oferują barwne światło, bardzo ciekawe kształty, a do tego nie nagrzewają się tak, jak tradycyjne lampy ze zwykłymi żarówkami, dlatego są bezpieczniejsze podczas użytkowania.

W ogrodzie nie obejdzie się bez oświetlenia. Przemyślmy propozycję lamp stojących, które wpisują się w potrzeby każdego ogrodu, niezależnie od jego metrażu, usytuowania czy stylistyki. Dzięki nim będzie tu klimatycznie, bezpiecznie, przyjaźnie i z gwarancją komfortowego poruszania się domowników.

Dodaj komentarz