Kwiaty na walentynki – jak zaskoczyć drugą połówkę?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wybierając kwiaty na walentynki- jak zaskoczyć drugą połówkę? – to pytanie często zaprząta głowy wielu panów. Warto więc dowiedzieć się, co wybrać, by nie popełnić faux-pas wręczając ukochanej naręcze kwiatów, które nie są odpowiednie na tego rodzaju okazję.


Święto Zakochanych to doskonała okazja, aby wyrazić swoje uczucia obdarowując ukochaną osobę pięknym i efektownie wyglądającym bukietem kwiatów. W Walentynki większość kwiaciarni i studiów florystycznych przeżywa oblężenie, obsługując niezliczone ilości klientów, którzy pragną zakupić najpiękniejszą wiązankę dla wybranki swojego serca. Wielu mężczyzn ma problemy z wyborem odpowiednich kwiatów. Z jednej strony, pragną oni mile zaskoczyć swoją ukochaną, z drugiej zaś, obawiają się zbytniego eksperymentowania w tej kwestii.

Kwiaty na walentynki – jak zaskoczyć drugą połówkę pięknym bukietem?

Jeśli pragniesz oczarować swoją wybrankę serca w Dniu Świętego Walentego możesz wybrać klasyczne, czerwone róże, ale w nowej odsłonie. Róża jest symbolem miłości, gorącego uczucia, namiętności i porywów serca. To atrybut bogini Afrodyty oraz Wenus, które często przedstawiano na płaskorzeźbach z naręczami tych, jakże wyjątkowych i pięknych kwiatów. Tradycyjny bukiet, składający się z róż w kolorze czerwonym, nie wymaga już w zasadzie żadnych, dodatkowych ozdób florystycznych. Do bukietu warto jedynie dołączyć dedykację z miłosnym wyznaniem. W Dniu świętego Walentego nie warto zamawiać róż w kolorze żółtym czy białym. Pierwsze z nich są symbolem zazdrości, zaś drugie oznaką niewinności. Biel tradycyjnie jest zarezerwowana na zaślubiny.


Idealne kwiaty na walentynki

W tym szczególnym dniu, jakim są Walentynki, warto postawić na oryginalne rozwiązania i wybrać na przykład imponujący, pojedynczy kwiat. Należy pamiętać, aby był on w pełni rozwinięty, ponieważ to na nim skupiona będzie cała uwaga obdarowanej nim osoby. Inne kwiaty na walentynki mogą składać się również z goździków, anturium czy gerberów. Kwiaty te mogą być ozdobione gipiurą, krepiną, krezą, serduszkami czy piórkami. Na uwagę zasługuje także czerwone anturium, które wyróżnia się swoim nietypowym, bardzo oryginalnym wyglądem. To kwiat, który rewelacyjnie prezentuje się w bukiecie walentynkowym, gdy zostanie przyozdobiony sizalem.


Nowoczesne rozwiązania – koszyczek z kwiatami

Możesz także pokusić się o stworzenie oryginalnej wiązanki w koszyczku wiklinowym. Dzięki użytej w nim gąbce florystycznej, którą można nasączyć wodą, kwiaty przetrwają w niezmienionym stanie przez 6 do 8 tygodni. Koszyczek powinien składać się z małych kwiatów, najlepiej goździków lub mini różyczek.  Panom, którzy nie mają czasu na zakup bukietu walentynkowego w sklepie stacjonarnym, polecamy kwiaciarnię internetową Kwiaty-prezenty.pl. Zamówisz w niej oryginalnie wyglądające bukiety na każdą okazję, w bardzo atrakcyjnych cenach i z szybką wysyłką do adresata.

Święto Zakochanych to okazja, aby podarować ukochanej osobie piękny bukiet kwiatów. To dowód miłości, i szacunku który może być, zarówno głównym prezentem, jak i wspaniałym dodatkiem do upominku.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *