Kompletowanie wyprawki dla noworodka – odzieżowa

Artykuł zaktualizowany 17 lutego 2020


Zakup odpowiedniej bielizny niemowlęcej to ważny etap w kompletowaniu wyprawki. Początkujący rodzice mają często kłopot z wyborem odpowiednich rozmiarów. Inny problem stanowi też ilość ubranek które warto posiadać na start.


Decyzję o zakupie odzieży warto odłożyć na trzeci trymestr ciąży. Większość rodziców ma już wtedy 100% pewność,  czy spodziewają się chłopca, czy dziewczynki. Temat kolorystyki jest często dla mam sprawą dość istotną i rzadko kiedy wybierają one ubranka o uniwersalnych kolorach. 

Rozmiar ubranka jest bezpośrednio powiązany z waga urodzeniową dziecka i kwestią donoszenia ciąży do optymalnego terminu. Dla dzieci które przychodzą na świat w optymalnym czasie w 90% przypadków najlepszym rozmiarem są ubranka 56. Jest to rozmiar tzw. początkowy i z pewnością w swojej wyprawce warto posiadać ubranka właśnie na to wysokość malucha. Czasami kiedy dziecko przychodzi na świat we wcześniejszym okresie ciąży jesteśmy zmuszeni szukać ubranek w mniejszych rozmiarach. Najmniejsze z nich to zwykle rozmiar 44 jednak w przypadku wcześniaków zwykle w użytkowaniu są ubranka rozmiaru 50. Rozmiar ten jest również popularny w przypadku ciąży bliźniaczych, o których prawdę mówiąc coraz częściej słyszymy. 

W przypadku ilości odzieży niemowlęcej z pewnością nie należy przesadzać. Pamiętajmy, że dzieci w początkowym okresie dość szybko wyrastają z początkowych rozmiarów. Warto więc kupować z rozwagą. Optymalna ilość na początek to po 3-4 sztuki z każdego rodzaju ubranka. 

Wśród producentów w dzisiejszych czasach mamy prawdziwą dowolność i szeroki wybór. Na rynku polskim znajdziemy zarówno tanie importowane ubranka jak i te droższe rodzimych producentów. Jak w każdym aspekcie życia i tu nie warto decydować się na propozycje najtańsze sygnowane zwykle przez sieciówki. Podstawową ich wadą jest bardzo szybkie niszczenie się. Zwykle już po pierwszym praniu tani produkt importowany nie będzie nadawał się do powtórnego użycia. Decydując się na polskie ubranka dla niemowląt uzyskujemy zwykle ubranka dużo wyższej jakości. Warto też zaufać producentom obecnym na na rynku od wielu lat. Pinokio ubranka niemowlęce pod własną marką udostępnia od ponad 20 lat i buduje swoją firmę właśnie na zaufaniu rodziców potwierdzonym wysoką jakością. 


 

Dodaj komentarz