dzieci bawia sie klockami

Jakie są cechy idealnej zabawki dla dzieci?

Artykuł zaktualizowany 8 września 2020


Na początkowym etapie dziecko uczy się zdolności manualnych, a następnie rozpoznawania kolorów i faktur. Wiele rodziców chcąc dobrze dla dziecka, wybiera mnóstwo akcesoriów, które się świecą i grają. Znakomicie zajmują czas dziecku, ale w tym wszystkim nie o to chodzi.

Na początku dziecko musi samo stymulować i pobudzać swoją wyobraźnię. Dlatego najlepsze zabawki to takie, z których maluch może coś samodzielnie zbudować. W pierwszych latach życia poleca się klocki Mega Bloks, są one całkowicie bezpieczne dla najmłodszych i świetnie rozwijają kreatywność.


Klocki pobudzające wyobraźnię

Nie ma co ukrywać, klocki to najprostsza zabawka dla maluchów. Dla najmłodszych polecane są zabawki Mega Bloks, które mają większe elementy. Nie występuje tu ryzyko zadławienia lub połknięcia małego klocka przez malucha. Zabawki nie mogą być skomplikowane, muszą być proste w obsłudze, ponieważ dziecko powinno z nich zbudować wszystko, co sobie zamarzy. Kolorowe klocki stanowią idealną zabawkę. Są różnokolorowe, a w zależności od wybranego zestawu, pasują starszym, jak i młodszym dzieciom. Dla młodszych dzieciaków idealne są klocki Mega Bloks z wieloma elementami, starszaki na pewno zainteresują się zestawami klocków, z których można stworzyć różnorodne elementy, tj. pociąg, czy zjeżdżalnie.

Rozwiń kreatywność swojego dziecka

Klocki Mega Bloks rozwijają kreatywność dziecka. Posiadają różnorodne elementy, z których maluch może zrobić dosłownie wszystko. Najprostsze budowle samodzielnie wykonane przez malucha mogą niesamowicie pobudzić jego wyobraźnię, a tym samym rozwinąć kreatywność. W zależności od zestawu dzieci mogą tworzyć różnorodne elementy, a następnie się nimi bawić. Postępowanie zgodnie ze wskazówkami również wpływa na kreatywność. Maluch może samodzielnie wybrać kolory zwierząt, zbudować plac zabaw, a następnie się nim bawić. Zaawansowane zestawy mają różnorodne funkcje, które dowolnie można łączyć. Klocki są całkowicie kompatybilne z innymi elementami Mega Bloks.

Wysoka motywacja do działania

Kolejną rzeczą, która wpływa na rozwój dziecka, jest motywacja. Klocki Mega Bloks da się dowolnie układać, a jeśli coś nie wyjdzie- można je rozłożyć i po raz kolejny zacząć zabawę od nowa. Uczy to dzieci wytrwałości i dyscypliny. Co więcej, jest to świetna rozrywka nie tylko dla dzieci, ale też rodziców. Układając klocki razem, można wspólnie spędzać czas, cierpliwie tłumacząc dziecku, jak dana postać powinna być złożona. Jeśli maluch sam ułoży elementy, wtedy poleca się puścić wodze fantazji i brać udział w zabawie zaaranżowanej przez nasze dziecko.

Dodaj komentarz