podróż kolumbia i kostaryka

Kolumbia i Kostaryka – czy warto tam pojechać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Zima to okres, w którym Polacy coraz chętniej udają się na egzotyczne wakacje. Jest to dobry czas, by odwiedzić kraje takie jak Kolumbia i Kostaryka. Co czeka tam na turystów?


Kolumbia – w ojczyźnie szmaragdów

Kolumbia słynie z najwyższego na świecie wydobycia szmaragdów, lecz to nie jedyna atrakcja dla turystów. Jest to jedyne państwo w Ameryce Łacińskiej, które ma dostęp do dwóch oceanów. Kraj wyróżnia się różnorodnością etniczną, gdyż jest zamieszkiwany przez potomków Indian, kolonizatorów z Hiszpanii, niewolników z Afryki, a także Arabów i Żydów.

Największym miastem oraz stolicą Kolumbii jest Bogota, do której przyjeżdża wielu turystów. Pobyt w Bogocie można zarezerwować na https://dreamtours.pl/wakacje/kolumbia. Wśród atrakcji w mieście wymienia się głównie zabytki z okresu kolonializmu i początków republiki. Turyści chętnie odwiedzają kościół San Francisco z 1567 roku, a także kościoły św. Ignacego, św. Augustyna i św. Klary. Innymi zabytkami sakralnymi są kaplica na wzgórzu Monseratte i katedra Primada de Columbia na Plaza de Bolivar. Na uwagę zasługują też pałac San Carlos, w którym obecnie mieszkają prezydenci oraz klasycystyczna siedziba kongresu, Capitolio Nacional, i Pałac Sprawiedliwości.

Podczas pobytu w Kolumbii wykupionego na https://dreamtours.pl/ można odwiedzić również Muzeum Złota, w którym turyści podziwiają biżuterią złotą ze szmaragdami. Ponadto na odwiedzających czeka Muzeum Kolonialne, Sztuki Religijnej, Narodowe oraz Archeologiczne. W każdym z nich można zapoznać się z bogactwem kulturowym i historycznym jednego z większych krajów w Ameryce Łacińskiej.


Kostaryka – w zielonym raju

Wakacje z oferty https://dreamtours.pl/wakacje/kostaryka to raj dla miłośników przyrodniczego bogactwa. Kostaryka leży w Ameryce Środkowej i znajduje się w sferze klimatu równikowego. Tropikalne lasy zamieszkuje ponad 500 tysięcy gatunków różnych zwierząt i roślin, czyli niemalże 4 procent wszystkich gatunków na świecie! Tym samym Kostaryka należy do 20 krajów, które cechują się najwyższa bioróżnorodnością na świecie. Co ciekawe, ponad 300 tysięcy gatunków zamieszkujących lasy tropikalne na Kostaryce to owady.

Wakacje w Kostaryce są również okazją do zobaczenia San Jose, które uznaje się za najpiękniejszą stolicę w całej Ameryce Środkowej. Słynną atrakcją turystyczną są wiszące mosty i kanały Tortuguero, a także kwezele, najbardziej kolorowe ptaki żyjące w tropikalnych lasach. Wypoczynek uświetniają długie, piaszczyste plaże, nad którymi górują wulkany, w tym część czynnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *