gory

Wyjazd w góry pełen kolorów, smaków i aromatów

Artykuł zaktualizowany 17 listopada 2022

Wszystkich, którzy kochają aktywność fizyczną na świeżym powietrzu pośród malowniczych krajobrazów wzgórz i dolin, ucieszy wyjazd w Sudety. Niewątpliwą zaletą wypoczynku w tym miejscu jest niezwykle urozmaicona rzeźba terenu, która zadowoli zarówno początkujących piechurów, jak i osoby bardziej wymagające, nastawione na podążanie trudniejszymi szlakami. Interesującym miejscem na skorzystanie z uroków turystyki górskiej w łagodnym i przyjaznym klimacie jest Polanica Zdrój. Hotel, z którego usług warto skorzystać, powinien posiadać wyśmienite warunki, gwarantujące dobrze spędzony czas.

Polanica Zdrój doskonała na pobyt w górach

Komfortowo urządzone pokoje, bogate zaplecze gastronomiczne i centrum SPA oferujące relaks, zabiegi regenerujące ważne po intensywnie spędzonych dniach to cechy idealnego miejsca na ciekawie spędzony czas w górskich sceneriach.

Uzdrowisko Polanica Zdrój to miejscowość, która poza ciekawymi atrakcjami w mieście posiada niezwykle interesujące okolice. Znajdziemy tu zabytkowe pałace, zamki, kościoły, twierdze obronne oraz fascynujące podziemne trasy turystyczne. Zimowy wyjazd do Polanicy Zdrój miłośnicy narciarstwa będą mogli połączyć z szusowaniem po stokach położonego niedaleko ośrodka narciarskiego w Zieleńcu.

Dla tych, którzy kochają historię i tajemnicze miejsca, interesująco zapowiada się wyjazd do urokliwego miasta Polanica Zdrój. Hotel czeka na wszystkich gości – eksplorujących fascynujące okolice i korzystających ze wspaniałego odpoczynku i odprężenia, jakie oferuje szeroki wachlarz różnorodnych masaży, zabiegów pielęgnacyjnych i relaksujących.

Urokliwa Polanica Zdrój – hotel zapewniający wyśmienitą kuchnię  w najlepszym wydaniu

Obiektem, który dysponuje kompleksową ofertą dopasowaną do potrzeb wymagających klientów, jest Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój. Hotel proponuje wyśmienicie skomponowaną i pełną lokalnych produktów kuchnię w Restauracji Art Déco. Stylowe i eleganckie wnętrza restauracji tworzą doskonały klimat, który dodatkowo podkreśla wyjątkowe menu. Smaczne, zdrowe i pożywne śniadania, będą niezwykle istotne dla gości, którzy chcą intensywnie spędzić cały dzień.

Finezyjnie skomponowane przystawki pełne aromatycznych składników i przypraw, są idealnym preludium do dania głównego. Wśród zup możemy swobodnie żeglować między tradycyjnymi daniami, jak rosół czy regionalna kwaśnica, aż do wysublimowanych orientalnych smaków. Poezją smaku można nazwać przepysznie skomponowane dania mięsne oraz potrawy z ryb. Zwieńczeniem obiadu jest deser w kilku fantastycznych odsłonach, w których nie zabraknie czekoladowych słodkości i owoców.

Druga restauracja hotelowa Décompresja oferuje niesamowitą kuchnię, nawiązującą smakami do dwudziestolecia międzywojennego. Prawdziwych smakoszy na pewno bardzo zaintryguje odmienność i różnorodność podawanych potraw. Warto skusić się na menu degustacyjne, które będzie przedsmakiem prawdziwych arcydzieł kulinarnych, podawanych w niesamowitych odsłonach, które można śmiało określić mianem dzieł sztuki.

Podczas wizyty w hotelu z pewnością interesująca będzie wizyta w przytulnym Cafe Tomik i relaksujący wieczór w pięknie zaprojektowanym Klubie Fotoplastykon, gdzie można spędzić czas np. przy grze w bilard.

Interesujące okolice i klimatyczna Polanica Zdrój – hotel, do którego wracamy z przyjemnością

W okolicach Polanicy Zdrój pasjonaci zabytkowych miejsc odwiedzą przepiękny kompleks zamkowy Książ, znajdujący się na Szlaku Zamków Piastowskich. Kolejną atrakcją jest  monumentalna barokowa Bazylika w Wambierzycach. Na szczególną uwagę zasługuje cudowna figurka Matki Boskiej wykonana z drewna lipowego w stylu gotyckim, ubierana w zależności od rodzajów święta w tzw. „sukienkę”.

W pobliskiej Kudowie Zdrój ciekawą propozycją jest wizyta w Kaplicy Czaszek, będącą niecodzienną nekropolią. Ściany i sufit wyłożone są 3 tys. czaszek i kości ludzkich.

Podziemia pełne zagadek i tajemnic oraz niezwykły nastrój panujący podczas zwiedzania zapewnią Jaskinia Niedźwiedzia i labirynt Kopalni Złota w Złotym Stoku, w której pierwsze prace wydobywcze datowane są na ok. 2000 lat p.n.e.

Jeśli zastanawiamy się, jaki kierunek wyjazdu wybrać, zdecydujmy się na uzdrowisko Polanica Zdrój. Hotel gwarantujący komfortowy wypoczynek, relaks i przepyszną kuchnię zadowoli wszystkich gości.

Dodaj komentarz