wakacje dla seniora

Wczasy dla seniora – gdzie warto się wybrać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Bezchmurne, błękitne niebo. Promienie ciepłego słońca przyjemnie wpadającego do pokoju, rozgrzewające ciało i powietrze wokół. Szum fal i powiew bryzy bądź górzysty widoczek za oknem. Pogoda idealna do odpoczynku, spacerów czy bardziej aktywnego spędzania czasu.

O, tak! Coraz częściej myślimy o solidnych wakacjach, długim urlopie i wyjeździe z dala od miejsca zamieszkania. Także wtedy, kiedy wiek wskazuje już solidną liczbę 60+.


Wczasy dla seniiora – biuro podróży czy pakiety hotelowe?

Czasami mylnie postrzegamy seniorów jako staruszków bez siły i chęci na cokolwiek, smętnie wykonujących swoje codzienne obowiązki. Naturalnie, z racji wieku mogą być nieco bardziej zmęczeni codziennością. Jednak fakt, iż ulubionym zajęciem babci jest haftowanie czy dzierganie na drutach, nie przekreśla jednocześnie pragnienia kilkudniowego wyjazdu.

Chcąc podarować kilka dni udanego wypoczynku naszym kochanym dziadkom, możemy skorzystać z gotowych ofert jednego z biur podróży bądź na własną rękę wynaleźć ciekawy pakiet hotelowy. Zawsze też możemy wymyślić coś bardziej oryginalnego i wysiłkowego, zwłaszcza kiedy nasi dziadkowie należą do osób bardziej aktywnych fizycznie.


Wypoczynek dla spokojniejszych duchem

Wakacje dla seniora można zorganizować z postawieniem nacisku na wypoczynek, relaks i komfort. Pomysł sprawdzi się zwłaszcza w przypadku ludzi o spokojnym usposobieniu, którzy zdecydowanie bardziej wolą posiedzieć w ciszy z dobrą książką niż maszerować i zwiedzać.

Sprawa jest tutaj o tyle prosta, że gdziekolwiek nie zostałoby wykupione zakwaterowanie, dziadkowie wszędzie mogą zwyczajnie poddać się odpoczynkowi. Chcąc nieco urozmaicić im czas, można wybrać miejsce z opcją organizowania zabiegów spa.


Nurkowanie czy narty?

Mogłoby się wydawać, że bardziej wymagające sporty uprawiane są do pewnego wieku. Otóż nic bardziej mylnego. Seniorzy coraz częściej stawiają na aktywny wypoczynek, Dlatego też warto zrobić prezent pod postacią wakacji z możliwością wykonywania ich ulubionych czynności. Dla osób lubiących wodny świat i interesujących się tym tematem idealnym rozwiązaniem okaże się wypoczynek z nurkowaniem w pakiecie. O dziwo, takich ofert dostępnych jest bardzo wiele, w związku z czym można przebierać według własnych upodobań.

Naturalnie istotnym kryterium doboru jest zaplecze finansowe. Jednakże gospodarując mniejszym budżetem także możemy pozwolić sobie na zorganizowanie wyprawy z odwiedzinami podwodnego świata w pakiecie. Bowiem hotele w Egipcie czy na Fuerteventurze dostępne są od kwoty ok. 1300 zł za osobę.

Inną opcję stanowią wakacje w klimatach górskich. Jednakże chcąc mieć pewność, że pogoda dla narciarzy dopisze, lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie wczasów w nieco późniejszym terminie, a najlepiej w okresie jesienno-zimowym.


Duch dawnych czasów oraz kusząca egzotyka

Od lat pośród podróżujących czymś naturalnym jest tendencja do poznawania nowych, obcych kultur, obyczajów czy badanie starożytnego stylu życia. Jeżeli wakacje mają być prezentem dla seniorów lubiących egzotyczne klimaty, którzy z chęcią poznają wszystko co nowe, wachlarz możliwości niesamowicie się zwiększa. Można zaproponować naszym seniorom wyjazd do egipskiego kurortu, gdzie prócz poznawania kultury starożytnych Egipcjan, będą mogli również poobserwować życie współczesnych mnichów żyjących w koptyjskich klasztorach.

Jednakże jeśli do dyspozycji posiadamy większy budżet, możemy zapewnić dziadkom więcej rozrywki. Podróż do Japonii, czyli kraju kwitnącej wiśni z pewnością stanie się niezapomnianym przeżyciem. Wszak sama Japonia słynie jako kraj gejsz oraz samurajów.

Czarny ląd sam w sobie brzmi egzotycznie, a zarazem fantazyjnie. Wyprawa do Kenii bez wątpienia będzie jedynym w swoim rodzaju oraz wyjątkowym przeżyciem. Dodatkowo skorzystać można z opcji udziału w safarii, która jest organizowana przez nieliczne biura podróży również dla osób w podeszłym wieku. Chociaż tutaj należy wziąć pod uwagę także kryteria zdrowotne, gdyż nie wszyscy seniorzy będą w stanie wziąć udział w takiej wyprawie.

Można powiedzieć, że opcji do wyboru do koloru. Jedynym ogranicznikiem zdaje się być wyłącznie wyobraźnia oraz stan finansów, jakie gotowi jesteśmy przeznaczyć na wymarzone wakacje.


Artykuł powstał przy współpracy z zycieseniora.com

Dodaj komentarz