zdjecia wakacyjne

Jak przemienić swoje wakacyjne zdjęcia w artystyczne dekoracje domu?

Artykuł zaktualizowany 17 sierpnia 2023

Udało Ci się wykonać ciekawe zdjęcia podczas wakacyjnego wyjazdu? A może amatorsko zajmujesz się fotografią i tworzysz wyjątkowe ujęcia bliskich, przyrody lub miast? Warto się nimi pochwalić! W tym celu możesz je udostępnić np. na blogu lub w social mediach. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie ich do dekoracji domu. Dowiedz się, co można zrobić z wakacyjnymi zdjęciami, aby pięknie zdobiły przestrzeń.

Odbitki – postaw na klasyczne rozwiązanie, które odmieni wnętrze

Najpopularniejszym i najprostszym pomysłem na udekorowanie przestrzeni zdjęciami jest umieszczenie klasycznych odbitek w ramkach i zawieszenie ich na ścianie. To rozwiązanie ma wiele zalet.

  • Zdjęcia, np. na stronie foto.fujifilm.pl, można zamówić w różnych formatach — od 9×13 cm aż do 30-45 cm. Dzięki temu można stworzyć różnorodne kompozycje, które już z daleka będą przyciągać wzrok.
  • Odbitki są dość tanie. Ich cena zaczyna się już od 0,59 zł za sztukę. To sprawia, że można ich wywołać bardzo dużo bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. To dobra wiadomość dla osób, które nie chcą wydawać dużej kwoty na dekorację domu.
  • Gdy fotografie Ci się znudzą, można je włożyć do albumu lub ozdobnego pudełka i bezpiecznie przechować.

Jednak aby móc zawiesić odbitki, potrzebne są ramki. Zdarza się, że są nieco węższe od fotografii, przez co nieco zasłaniają kadr; w konsekwencji odbiór zdjęć może być zaburzony.

Fotowydruki i fotobloki – doskonała alternatywa dla klasycznych odbitek

Nie chcesz spędzać czasu na szukaniu odpowiednich ramek do swoich zdjęć lub nie lubisz, gdy te elementy zasłaniają nieco kadr? Postaw na nowoczesne produkty fotograficzne, tj.:

  • fotowydruki — to zdjęcia w dużym formacie, które doskonale się sprawdzają do dekoracji dużych przestrzeni. Występują w rozmiarach od 30×30 cm do nawet 100×100 cm. Jeśli zależy Ci na bardzo ozdobnej wersji, zdecyduj się na druk na płótnie. Taka fotografia jest naciągana na blejtram, dzięki czemu jest od razu gotowa do zawieszenia na ścianie. Fotowydruk świetnie imituje prawdziwy obraz i wygląda bardzo artystycznie na ścianie! Można jednak zdecydować się na klasyczne zdjęcia wydrukowane na papierze. Przed zawieszeniem należy je oprawić w ramę. Mimo to prezentują się bardzo elegancko;
  • fotobloki — to fotografie wydrukowane na profesjonalnym papierze fotograficznym, a następnie zamieszczone na lekkim bloczku ze styroduru. Stanowią świetną alternatywę dla klasycznych ramek! Fotobloków nie trzeba oprawiać, można je od razu zawiesić na ścianie. Są bardzo lekkie, więc do ich przymocowania w zupełności wystarczy taśma montażowa. Dużą zaletą tych dekoracji jest brak ramki. Dzięki temu cały kadr jest dobrze widoczny. Ponadto fotobloki mają ciemne boki, które nadają zdjęciom głębi; efekt jest bardzo elegancki. Te dekoracje występują w takich samych rozmiarach jak klasyczne odbitki: od 13×18 cm do 30×40 cm.

Za pomocą fotowydruków i fotobloków można stworzyć imponujące galerie, które z daleka będą przyciągać wzrok. To doskonały pomysł na to, żeby wyeksponować wakacyjne fotografie.

Przetestuj alternatywy dla klasycznych ramek i sprawdź, które rozwiązanie najlepiej wygląda w Twoim wnętrzu!

Dodaj komentarz