ekipa-na-wycieczce

City break z tanimi liniami lotniczymi – jak podróżować tanio?

Artykuł zaktualizowany 16 sierpnia 2023

Tanie linie lotnicze na dobre rozgościły się na naszych lotniskach. To dzięki nim można budżetowo zwiedzić nie tylko Europę, ale także sporą część świata! Jak jednak podróżować naprawdę tanio, nie nadwyrężając swojego portfela? Oto kilka wskazówek na tanie podróżowanie!

Poluj na cenowe okazje!

Oczywiście w budżetowym podróżowaniu cena biletu ma fundamentalne znaczenie. Jak zatem znaleźć tanie loty? Przede wszystkim należy śledzić na bieżąco zmieniające się ceny, biorąc pod uwagę daty i wybrane kierunki. Nie ma jednego sposobu na „upolowanie” dobrej ceny. Warto obserwować, jak kształtują się ceny biletów na wybranych trasach i kupić je wtedy, gdy cena jest dla Ciebie odpowiednia. Może się zdarzyć, że wzrośnie lub spadnie. Najważniejsze jest to, by mieściła się w zakładanym budżecie. Już wiele miesięcy przed wylotem obserwuj ceny, by wiedzieć, czego mniej więcej można się spodziewać.

Podróżuj z bagażem podręcznym

Tanie linie lotnicze umożliwiają latanie bardzo ekonomicznie, pod warunkiem że podróżujesz z bagażem podręcznym. Na szczęście w jego wymiarach mieści się nie tylko damska czy męska torebka! Przykładem jest bagaż podręczny Wizzair czy Ryanair. W tym pierwszym przypadku torba czy plecak muszą mieścić się w rozmiarze 40 x 30 x 20 cm. W przypadku linii Ryanair wymiar ten wynosi 40 x 25 x 20 cm. Różnice są więc nieduże. W praktyce oznacza to, że możesz ze sobą zabrać niewielki plecak lub torbę. Wbrew pozorom można się w nich z powodzeniem zapakować na kilka dni. Dobrym pomysłem na zmniejszenie objętości zabieranego bagażu jest rolowanie ubrań oraz rezygnacja z zabrania kosmetyków, które można kupić na miejscu.

Zachowaj elastyczność dat i kierunków

Szukając odpowiednich połączeń, warto być elastycznym. Co to znaczy? Nie należy przywiązywać się do terminu wylotu i powrotu, ale dostosować się do tego, co oferuje przewoźnik. Chcesz wylecieć 2 września i wrócić 7? Ok, ale być może powrót 8 września okazać się znacznie tańszy. Zawsze więc sprawdzaj, jak kształtują się ceny lotów w obie strony. Na szczęście na stronach linii lotniczych, ale także wyszukiwarek lotów jest to bardzo łatwe! Często ceny oznaczone są kolorami, sugerującymi, jak wysoka jest dana cena w porównaniu do innych cen na tej trasie. Czerwony kolor jest oczywiście najwyższą ceną, a zielony – najniższą. Podobną elastyczność warto zachować w kierunkach. Wybieraj te destynacje, które są w danym momencie najtańsze. Tak zwiedzisz prawie całą Europę i sporą część świata.

Sprawdź ofertę wielu lotnisk

Nie przywiązuj się do najbliższego lotniska. Nie zawsze to właśnie tam znajdziesz najlepsze oferty. Warto tu zachować otwartość. Nie musisz też podróżować wyłącznie z Polski. Jeśli mieszkasz na zachodzie naszego kraju, z powodzeniem możesz szukać połączeń z Berlina. Warto więc sprawdzić różne opcje. Chodzi nie tylko o miejsce wylotu, ale lotnisko docelowe. Przykładem niech będzie popularna Wenecja. Niektóre tanie linie lotnicze latają do Wenecji, lądując w porcie Treviso, inne na Marco Polo. Różnica w dotarciu do Wenecji jest niewielka, więc warto sprawdzić różne możliwości.

Tanie latanie umożliwia podróżowanie to sposób na ciekawe city breaki i spędzenie świetnego czasu w magicznych miejscach.

Dodaj komentarz