mezczyzna dzwoni po pomoc drogowa

Kiedy należy wezwać pomoc drogową?


Awaria samochodu na trasie to niezbyt przyjemna sytuacja zarówno w kraju, jak i za granicą. Każdy praktycznie kierowca, podróżujący własnym autem zmierzył się z tym problemem wcześniej czy później. Dlatego ma już pewne z tym doświadczenie i wie kiedy wezwać, a kiedy nie pomoc drogową.


Pomoc drogowa to swego rodzaju ostateczność, dlatego nie zawsze trzeba ją zaraz wzywać. Zobacz kiedy będziesz potrzebował, a kiedy nie pomocy drogowej.

Kiedy nie wzywać pomocy drogowej?

Jeżeli twój samochód stanął na drodze i nie chce ruszyć, bądź miałeś niewielką stłuczkę, to najpierw warto się zorientować, co się tak naprawę stało. Na wezwanie pomocy drogowej w tym wypadku mamy czas. Wiele problemów z samochodem możemy rozwiązać sami i nie potrzeba do tego specjalistycznej obsługi, ani profesjonalnego sprzętu. Do takich sytuacji należy m.in.:  przebita opona, wtedy należy zmienić koło na zapasowe, lub niski poziom oleju, warto przy tym wozić olej ze sobą, aby w razie takich konieczności móc go uzupełnić.

Wiele typowych usterek oraz sposobów ich rozwiązania samodzielnie, producent auta opisuje w swojej książce obsługi samochodu. Jeżeli jednak awaria jest zbyt poważna lub nie mamy pojęcia, co się tak naprawdę się stało, to warto rozejrzeć się po okolicy, czy gdzieś w pobliżu nie ma jakiegoś warsztatu samochodowego. Na drodze o dużym natężeniu ruchu nie jest trudno znaleźć pomoc drogową lub akurat przydrożny warsztat samochodowy.

Czasem z nieraz przejeżdżającą pomocą drogową można się dogadać i negocjować cenę za udzielenie pomocy.

Gorzej gdy się znajdujemy na autostradzie w Niemczech. Wtedy musimy zjechać z drogi lub zsunąć samochód na pobocze. Jeżeli trudno nam ustalić przyczynę, to warto wtedy zadzwonić na pomoc drogowa Słubice.

Kiedy należy wezwać pomoc drogową?

Odpowiedź wydaje się bardzo prosta. Wzywamy pomoc drogową, gdy nie możemy pomóc sobie z usterką auta. Zatem pomoc drogowa jest niezbędna przy awariach, których nie jesteśmy w stanie usunąć sami na miejscu. Jeżeli usterka jest poważna i dalsza jazda staje się dla nas niebezpieczna, albo wręcz niemożliwa, to warto dzwonić po lawetę. Takie sytuacje mogą się zdarzyć, gdy np. zostanie uszkodzony układ hamulcowy lub napędowy.

W tym wypadku należy unikać prób naprawy we własnym zakresie. Przy uszkodzonych tych układach również holowanie samochodu przez drugie auto jest zabronione, gdyż grozi to spowodowanie poważnego wypadku samochodowego. Zatem niezależnie czy twój samochód jest unieruchomiony w Polsce, czy za granicą, spokojnie możesz wezwać pomoc drogową w Słubicach.

Jak wezwać pomoc drogową?

Samochód jest unieruchomiony i dalsza jazda oraz holowanie do najbliższego warsztatu jest absolutnie niemożliwe, wtedy warto skontaktować się ze specjalistami. Na początku należy poinformować o zdarzeniu firmę ubezpieczeniową. Jeżeli mamy wykupiony pakiet Assistance w kraju i za granicą, to wszelkie koszty lawety, napraw i holowania auta pokryje ubezpieczyciel. Na ogół firmy ubezpieczeniowe mają podpisane umowy z warsztatami samochodowymi oraz profesjonalnymi pomocami drogowymi w kraju i zagranicą. Dlatego w takiej sytuacji konsultant nas sam pokieruje z kim mamy się kontaktować, w zależności od miejsca naszego aktualnego pobytu.

Jeżeli nie mamy wykupionego ubezpieczenia, to wtedy wszelkie koszty zamawiania lawety i przewożenia do warsztatu niestety, ale pokrywamy my z własnej kieszeni. W tym wypadku nienależnie czy stoimy w kraju, czy za granicą, warto wezwać polską firmę na miejsce zdarzenia.

Artykuł powstał we współpracy z firmą https://www.laweta-slubice.com.pl/

Dodaj komentarz