medycyna estetyczna

Jakie zabiegi można wykonać w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej?

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Człowiek od zarania dziejów chciał poprawiać swoje niedoskonałości ciała i nie było to tylko domeną kobiet. W starożytności również  możni panowie interesowali się swoim wyglądem i możliwością skorygowaniem pewnych części swojego ciała. Dlatego medycyna estetyczna znana jest nie od dziś. Już w cywilizacjach starożytnej Grecji, Rzymu i Egiptu, gdzie mieliśmy do czynienia z tzw. kultem piękna, przykładano bardzo dużą wagę do poprawy własnego wyglądu.


Natomiast w czasach nowożytnych w latach 70-tych XX wieku medycyna estetyczna dopiero została  zdefiniowana jako dziedzina medyczna. Jej ojcem jest francuski endokrynolog Jacques Legrand, który założył Towarzystwo Medycyny Estetycznej.  Przez wiele lat zabiegi upiększające, wykonywane w gabinetach tego typu były zarezerwowane dla celebrytów i gwiazd z pierwszych stron gazet, ale szybko zaczęło się to zmieniać.

Dlatego obecnie również każdy z nas może skorzystać z dobrodziejstwa medycyny estetycznej i skorygować, a nawet wyleczyć wiele naszych niedoskonałości o różnym podłożu. A Tym samym poprawić atrakcyjność swojego ciała i podnieść swoją wartość.

Czym zajmuje się medycyny estetyczna?

Medycyna estetyczna obecnie jest dziedziną medyczną, przynależną do estetologii medycznej. Zatem  obecnie jest to już dziedzina nauki medycznej. Jej celem jest poprawa atrakcyjności człowieka, a tym samym jakości jego życia. Pozwala ona zlikwidować lub maksymalnie wyeliminować niedoskonałości naszego wyglądu fizycznego o bardzo różnym podłożu. Ukierunkowana jest na korekty różnego rodzaju defektów estetycznych, takich jak np. blizny, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach ciała,  a także usuwanie rozstępów, spłycanie zmarszczek  i wiele innych.

Zabiegi, które obecnie możemy wykonać w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej, również hamują starzenie się skóry  i likwidują zmarszczki. Zawdzięczamy to progresywnemu rozwojowi nauki i technologii. Zatem zobacz jakie przykładowe zabiegi możesz wykonać w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.

Zabiegi w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej

Zabiegi eliminujące niedoskonałości, wykonywane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, dotyczą zarówno twarzy, jak i całego ciała pacjenta. Mają na celu skorygowanie lub wyeliminowanie uciążliwych defektów skóry i ciała. Przykładowe wykonywane korekty to np.:

Usuwanie zmian naczyniowych

Wiele osób cierpi na czerwone przebarwienia na skórze twarzy i ciała w postaci pajączków. Defekt ten wynika z problemów z tzw. pękaniem podskórnych naczyń krwionośnych i tworzeniu się tak zwanych pajączków, a nawet blizn podskórnych, ciężkich do usunięcia.

Obecnie tę przypadłość można wyeliminować poprzez zabieg zamykania naczynek. Oczywiście wykonanie takiej operacji poprzedzone jest konsultacją lekarską, która dokładnie bada i ocenia poziom tego uszkodzenia u każdego pacjenta. Sam zabieg wykonywany jest laserem. Dzięki technologii obecnie możemy zmapować stan i umiejscowienie naczynek na skórze oraz dobrać odpowiednią siłę lasera do ich eliminacji. Tego typu operacje wykonuje się na twarzy, jak na różnych partiach ciała.

Sam zabieg poprzedza dokładne oczyszczenie skóry. Następnie właściwa część zabiegu polega na przyłożeniu głowicy lasera do skóry i uwolnieniu wiązki światła. Krew w naczynku jest nagrzewana i w efekcie następuje obkurczenie i zamknięcie naczynka.

Wygładzanie i poprawa napięcia skóry

Termolifting skóry jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym, a przy tym nieinwazyjnym. Realizowany jest dzięki innowacyjnemu urządzeniu Zaffiro, którego technologii opiera się na działaniu światła podczerwonego (IR). Zabieg można przeprowadzić na samej twarzy, jak i na różnych partiach ciała.

Światło podczerwone oddziałuje na włókna kolagenowe, które obkurczają się pod wpływem temperatury. Głowica urządzenia wyposażona jest w szkło szafirowe, które potęguje efekt działania podczerwieni. Ostatecznym rezultatem jest wygładzenie skóry oraz poprawa jej gęstości, co widoczne jest już po kilku minutach od zabiegu.

Zabiegi wypełniające

To szereg zabiegów, mających na celu przywrócenie naturalnego młodego wyglądu pacjentki, przy okazji skorygować niektóre defekty. Same zabiegi polegają na zastosowaniu odpowiednich wypełniaczy, mających na celu spłycić zmarszczki, wymodelować twarz np. poprzez wykonanie wolumetri policzków, powiększyć usta, a także poprawić i ujędrnić owal twarzy.

Sama metoda polega na iniekcji odpowiedniego wypełniacza w konkretną partię ciała, np. kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia oraz tłuszczu. Efektem jest zregenerowane i ujędrniona twarz, która po zabiegu staje się młodsza. Sam zabieg jest bezpieczny i wykonywany przez lekarza specjalistę od medycyny estetycznej.

Redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie ciała

Każda kobieta chciałaby mieć idealną figurę. I nie tylko tutaj chodzi o sam fakt usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale też odpowiedniego wyglądu konkretnych partii ciała. To gwarantuje technologia Vela Shape. Masaż endodermiczny z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia Vela Shape III pozwala na zwalczanie tkanki tłuszczowej oraz redukcję cellulitu i wygładzanie skóry  w różnych newralgicznych partiach ciała. Sam zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Metoda polega na połączeniu energii światła podczerwonego oraz odpowiednich częstotliwości fal radiowych bipolarnych i masażu próżniowego.

Fale radiowe i podczerwień oddziałują na tkanki, dostarczając im energii, a tym samym zwiększając wewnątrzkomórkową dyfuzję tlenu. Masaż mechaniczny próżniowy zaś poprawia ukrwienie tkanek i zwiększa drenaż limfatyczny, tym samym likwidując obrzęki, odżywiając skórę i nadając jej zdrowego i właściwego wyglądu. Modelowanie ciała za pomocą urządzenia Vela Shape III jest obecnie najskuteczniejszą metodą wyszczuplania i modelowania ciała oraz likwidacji cellulitu w różnych partiach ciała. Pacjentka uzyskuje zadowalające efekty już po kilku takich sesjach.

Profesjonalna klinika medycyny estetycznej wykonuje szereg zabiegów odmładzających i eliminujących niedoskonałości ciała, które są realizowane przez specjalistów lekarzy z zakresu medycyny estetycznej.

Wszystkie powyższe zabiegi możesz wykonać w klinice medycyny estetycznej SkyClinic.pl, której dziękujemy za pomoc przy stworzeniu tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *