catering dietetyczny

Jak zmienić złe nawyki żywieniowe?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wymagająca praca, stres czy niechęć do gotowania, to czynniki prowadzące ludzi do prowadzenia niezdrowego stylu życia. Kupne, gotowe do podgrzania dania obiadowe i wszechobecne fast foody niewątpliwie ułatwiają życie, jednak są one przyczyną gorszego samopoczucia i występowania wielu chorób. Co zrobić, aby zmienić dotychczasowy styl odżywiania? Czy zdrowe jedzenie wymaga dużo czasu?


Złe nawyki żywieniowe

Ludzie w dzisiejszych czasach skarżą się na brak czasu. Często prowadzony niezdrowy tryb życia tłumaczą właśnie zabieganiem, pracą, brakiem siły na ciągłe stanie w kuchni. Zapominają o tym, że jakość spożywanych posiłków ma bezpośredni wpływ na zdrowie. Wiele osób wychodzi z domu bez śniadania, co jest ogromnym błędem. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem i powinno składać się ze złożonych węglowodanów oraz odpowiedniej ilości białka i tłuszczy.

Jeśli zjemy właściwe śniadanie, organizm od samego rana będzie pracował na „wysokich obrotach”. Często spotykanym problemem jest także brak regularności w jedzeniu, co ma negatywny wpływ m.in. na poziom cukru we krwi i metabolizm.


Zdrowe odżywianie z cateringiem dietetycznym

Dobrym sposobem na zmianę złych nawyków żywieniowych może być catering dietetyczny Usługa ta zapewni nam codzienną dostawę wszystkich posiłków. W ten sposób będziemy mogli spożyć odpowiednią ilość posiłków o właściwej kaloryczności i rozkładzie makroskładników. Catering dietetyczny pomoże nam zmienić dotychczasowy sposób odżywiania. Aby nasz organizm mógł zdrowo funkcjonować, musimy mu dostarczyć wszystkie niezbędne witaminy, minerały i inne składniki. Często zapominamy o jedzeniu owoców i warzyw, które są źródłem wielu prozdrowotnych związków. Odżywiając się z cateringiem dietetycznym nie musimy martwić się, czy dany posiłek nie jest za duży, czy nie zawiera zbyt dużej kaloryczności oraz czy jest odpowiednio zbilansowany. Zapominamy również o problemie z wymyślaniem dań, ponieważ dostajemy pełny zestaw posiłków na cały dzień.

Plusem tej diety jest również jej urozmaicenie. Często, gdy gotujemy sami to w swoim menu mamy kilka pozycji, które się na okrągło powtarzają. Na rynku jest wiele firm cateringowych, jednak wybierając tę „naszą” poszukajmy takiej, której dania są naprawdę zdrowe. Przykładem może być Dietykieta, która w swoim zespole zatrudnia dietetyka. To on czuwa nad prawidłowo ułożonym jadłospisem.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *