joga twarzy

Joga twarzy – efekty, ćwiczenia i pomocne informacje

Artykuł zaktualizowany 9 grudnia 2021


Joga twarzy z roku na rok zdobywa coraz więcej ser kobiet. Nic dziwnego! To naturalny sposób na młody wygląd twarzy. Na czym polega i jakie daje efekty?


Joga twarzy – co to jest?

Wygląd twarzy zmienia się nie tylko w związku z upływem czasu, ale również przez inne czynniki, takie jak stres, mimika czy spędzanie długich godzin przed ekranem komputera lub telefonu. W efekcie pojawiają się zmarszczki, skóra staje się szara i traci swoją jędrność. W takiej sytuacji kobiety sięgają po kosmetyki, oczekując spektakularnych efektów. Tymczasem okazuje się, że świetnym sposobem na utrzymanie młodego wyglądu twarzy jest joga twarzy.  To japońska metoda, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń, które wzmacniają mięsnie twarzy, a przy okazji relaksują poszczególnie partie oraz dotleniają. To naturalny lifting twarzy, który wykonasz w zaciszu domowym. Ponadto, jest bezinwazyjna i nic nie kosztuje. Jednak, aby osiągnąć zadowalające efekty, ćwiczenia powinny być wykonywane dokładnie i systematyczne. Sumienność pozwoli Ci cieszyć się długotrwałym efektem.

Ćwiczenia twarzy – kiedy warto zacząć?

Ćwiczenia, które składają się na jogę twarzy, można porównać do tych na brzuch, nogi czy ramiona. ich celem jest wzmocnienie mięśni, rozbudowanie masy mięśniowej. W przypadku twarzy prowadzi to do zanikania głębokich bruzd, zapadniętych skroni czy też przestrzeni pod oczami. Twarz staje się pełniejsza, bardziej wygładzona i jędrniejsza. Kiedy warto rozpocząć ćwiczenia? Tak naprawdę nie ma idealnego wieku, ponieważ można rozpocząć je w wieku 20, 30 czy 40 lat. Oczywiście im szybciej, tym lepiej. Jeśli więc zauważysz jakiekolwiek oznaki starzenia się skóry twarzy, joga powinna stać się Twoim rytuałem. Pamiętaj jednak, że jeśli zaczniesz ćwiczyć w późniejszym czasie, to zaczynasz od delikatnych ćwiczeń. Niestety zbyt intensywne rozciąganie mięśni twarzy, szczególnie w wieku 40-50 lat, może dać odwrotny skutek do zamierzonego, a więc pogłębić zmarszczki, a nie je zredukować.

Joga twarzy – jak wykonać ćwiczenia?

Joga twarzy obejmuje szereg ćwiczeń, w tym dla osób początkujących oraz zaawansowanych. n najważniejsze jest regularne wykonywanie ćwiczeń, aby efekty były widoczne. jak ćwiczyć? Prezentujemy kilka podstawowych ćwiczeń:

  1. Pierwsze ćwiczenie polega na położeniu jednej dłoni na czole. następnie szeroko otwórz oczy w taki sposób, aby nie poruszyć czołem. Pomocna będzie Twoja dłoń, która ma kontrolować, czy rzeczywiście nie poruszasz czołem. Oczy powinny być otwarte około 10 sekund.
  2. Ułóż palce pomiędzy brwiami a linią włosów. Następnie delikatnie naciśnij i rozciągaj obszar. Ćwiczenie pozwala na zredukowanie nadmiernego ruszania czołem, co przyczynia się do powstawania zmarszczek
  3. Nabierz powietrze na 10 sekund, wypuść je i powtórz 3 razy. To idealne ćwiczenie na bruzdy nosowo-wargowe.
  4. Obejmij otwartymi dłońmi podbródek wraz z bokami twarzy. Powoli opuszczaj żuchwę, ale jednocześnie napieraj cały czas na nią dłońmi, aby zatrzymać ruch brody. Napięcie utrzymaj 10 sekund. To doskonały sposób na to, aby utrzymać naturalny owal twarzy.

Wpis powstał na podstawie artykułu ze strony Nivea – Joga twarzy – efekty, ćwiczenia i pomocne informacje

Dodaj komentarz