tablet

Jak zautomatyzować procesy produkcyjne w firmie?

Artykuł zaktualizowany 9 marca 2023

Digitalizacja procesów produkcyjnych to doskonały sposób zarówno na przyśpieszenie działań podejmowanych przez zespół, jak i zoptymalizowanie kosztów, związanych m.in. z ewentualnymi usterkami instalacji. Zastanawiasz się, czym jest i jakimi funkcjonalnościami powinien wyróżniać się niezawodny software RTM? Zapraszamy do lektury.

Automatyzacja procesów produkcyjnych – kluczowe korzyści

Stale postępująca cyfryzacja przynosi przedsiębiorcom nowe rozwiązania informatyczne, które pomagają im w zwiększeniu potencjału biznesowego ich działalności, umożliwiając tym samym wybicie się na tle konkurencyjnych marek. Chcąc usprawnić procesy przemysłowe, firmy coraz chętniej decydują się na modernizację linii produkcyjnych poprzez wdrażanie nowoczesnych systemów, które umożliwiają im sprawne zarządzanie przeprowadzanymi działaniami.

Automatyzacja procesów produkcji stanowi obecnie fundament przedsiębiorstw, które działają w warunkach o znacznym stopniu uciążliwości dla człowieka. Maszyny zastępują pracę ludzkich rąk, która nierzadko naraża pracowników na niebezpieczeństwo i duży wysiłek fizyczny. Wdrażanie infrastruktury informatycznej umożliwia więc wyeliminowanie ewentualnych błędów, które często wynikają z braku dostatecznej precyzji oraz niemożności utrzymania wystarczającej koncentracji przez pracownika.

Obecnie wiodący polscy producenci udostępniają klientom innowacyjne rozwiązania z zakresu koncepcji przemysłu 4.0, oferując zarówno standardowe narzędzia informatyczne, jak i nieco bardziej zaawansowane produkty, dostosowane do wymogów poszczególnych branż produkcyjnych. W asortymencie dostawców znaleźć można m.in. czujniki kontroli ruchu i bezpieczeństwa, produkty do obrazowania przemysłowego i komunikacji oraz nowoczesne systemy identyfikacji do maszyn mobilnych.

Czym jest oprogramowanie RTM? Funkcjonalności

Nowoczesne systemy RTM to rozwiązania, które umożliwiają tworzenie pulpitów nawigacyjnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Sprawdzony software RTM udostępnia kluczowe informacje na temat stanu instalacji oraz przeprowadzanych procesów – system ten analizuje szereg danych dotyczących samego produktu i poszczególnych czynności, optymalizując tym samym koszty podejmowanych działań.

Warto także dodać, że w razie jakichkolwiek awarii oprogramowanie do automatyzacji procesów produkcji przesyła odpowiednie komunikaty alarmowe, co pozwala osobom uprawnionym na podjęcie szybkiej reakcji, zapobiegając tym samym całościowemu uszkodzeniu maszyny. Co więcej, system RTM przekazuje raport o uszkodzeniu drogą mailową, powiadamiając o usterce odpowiedni personel serwisowy.

Z rozwiązań tych korzystają przedsiębiorstwa z różnorodnych branż, które specjalizują się m.in. w logistyce, przemyśle stalowym i metalurgicznym, hydraulice siłowej, cyfrowej produkcji żywności czy energetyce wiatrowej.

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem w oprogramowanie RTM? Sprawdź ofertę marki ifm electronic

Firma ifm electronic to doświadczony dostawca innowacyjnych technologii cyfrowych, które wpływają na wydajność przedsiębiorstw przemysłowych oraz optymalizację generowanych przez nie kosztów. Oferowane przez markę produkty wyróżniają się wysoką jakością, a cały asortyment katalogowy obejmowany jest 5-letnią gwarancją. Odwiedź stronę internetową ifm.com/pl/pl, aby poznać więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *