gra

Najpopularniejsze gry strzelanki w historii? Poznaj listę!

Artykuł zaktualizowany 26 października 2021


Do popularnych gier komputerowych zalicza się strzelanki, które określane są również jako shootery. Jest to podgatunek gier akcji, w którym gracz koncentruje się przede wszystkim na oddziaływaniu na otoczeniu za pomocą broni. Najczęściej jest to brać palna, ale mogą pojawić się również inne jej rodzaje. Jakie strzelanki warto wybrać? Jakie uważane są dzisiaj za naprawdę popularne?


Jakie rodzaje strzelanek dostępne są w sprzedaży?

Strzelanki, które dzisiaj mogą wybrać miłośnicy gier, to shootery:

  • dwuwymiarowe;
  • trójwymiarowe;
  • pseudo trójwymiarowe.

W przypadku tych pierwszych zarówno na postać, którą kieruje gracz, jak i jej wrogów patrzymy albo z boku, albo z góry. Nie pojawia się efekt skalowania obiektów. W strzelankach trójwymiarowych wyróżniamy, w których mamy perspektywę pierwszej osoby, jak i te, w których na świat patrzymy z perspektywy osoby trzeciej. Najbardziej specyficzne są strzelanki pseudo trójwymiarowe. W ich przypadku na całą scenerię patrzymy z góry, ale zachowana jest perspektywa.

Czy warto kupić grę Destiny 2: Porzuceni?

Destiny 2: Porzuceni to kontynuacja gry Destiny. W grze tej pojawia się wiele nowości. Przede wszystkim gracz może korzystać z nowych lokalizacji. Do tego dochodzi bardzo wciągająca fabuła. Głównym bohaterem gry jest Clayd – 6. Tym, co przekonuje do gry niezdecydowanych, jest tryb Gambit, w którym udało się połączyć elementy PvP z PvE. Ci, którzy dotychczas nie kupili pierwszej części gry, nie muszą się martwić. W sprzedaży dostępny jest bowiem kompletny zestaw, w którym znajduje się zarówno wersja podstawowa, jak i rozszerzenie. Z całą pewnością jest to strzelanka, którą warto mieć w swojej kolekcji.

Czym zwraca uwagę gra Call of Duty: Black OPS 4?

Call of Duty to jedna z bardziej znanych strzelanek. Gra doczekała się kilku wersji, z których każda wzbudzała ogromne zainteresowanie i cieszyła się niemałą popularnością wśród graczy. Call of Duty: Black OPS 4 to gra, w której producent postawił na rozgrywki wieloosobowe. Można ją więc polecić wszystkim, którzy nie lubią grać solo.

Co charakteryzuje grę Prey: Mooncrash?

Niektórzy z pewnością oburzą się, że gra ta została przez nas umieszczona w zestawieniu strzelanek. Naszym zdaniem jest to z całą pewnością shooter, w którym po broń sięgamy naprawdę często. Gra zwraca uwagę bardzo dynamiczną akcją, która sprawia, że nie pozwala się ona nudzić. Tym, co potęguje emocje, jest ograniczenie czasowe. Aby zaliczyć wszystkie cele, trzeba działać naprawdę sprawnie. Gra pojawiła się na rynku w 2018 roku i nadal uważana jest za jedną z popularniejszych.

Czy gra Project Warlock to dobry wybór?

Project Warlock to strzelanka, w której twórcy zdecydowali się na dość ryzykowny krok: postawili na nieco rozpikselowaną oprawę wizualną, co sprawiło, że szatą graficzną gra przypomina nieco produkcje z lat dziewięćdziesiątych. Okazuje się jednak, że to właśnie dzięki temu gra ma niezwykły klimat. Jeśli ktoś lubi nieco oldschoolowe strzelanki, ta na pewno go usatysfakcjonuje.

Bez strzelanek trudno wyobrazić sobie rynek gier komputerowych. Te przedstawione przez nas są lubiane przez graczy, ale nie oznacza to, że tylko one zasługują na uwagę.

Listę strzelanek znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/

Dodaj komentarz