czarna wanna

Jak zaaranżować łazienkę z wanną?

Artykuł zaktualizowany 22 października 2021


Urządzając łazienkę wiele osób zastanawia się czy postawić na kabinę prysznicową czy wannę. Jedno i drugie rozwiązanie ma wiele zalet, swoich przeciwników, jak i zwolenników. Wydawać by się mogło, że jednak coraz chętniej Polacy decydują się na zakup kabiny natryskowej, wanny pomimo tego cieszą się wciąż sporym zainteresowaniem. W dzisiejszym wpisie chcemy podpowiedzieć w jaki sposób można urządzić ciekawie łazienkę, w której znajduje się wanna. Zapraszamy!


Wanna w małej łazience?

Oczywiście kabina prysznicowa zajmuje znacznie mniej miejsca od wanny, jednak nie jest też tak, że jest ona jedynym słusznym rozwiązaniem mówiąc o małych łazienkach. Obecnie wielu producentów wanien posiada w swojej ofercie modele, które sprawdzą się także w niewielkich łazienkach. Są to wanny kompaktowe, których długość wynosi 140, 130, a nawet i 120 cm.

Oczywiście myśląc o wannie do małej łazienki, nie należy brać pod uwagę tylko modeli przyściennych. Często nawet lepszym rozwiązaniem są wanny narożne. To bowiem one pomimo mniejszych wymiarów zewnętrznych zapewniają komfortowe użytkowanie. Wszystko dzięki temu, że misa wewnętrzna w ich przypadku ustawiona jest po skosie. Poza tym wannę narożną można ustawić w taki sposób, by jak najbardziej optymalnie wykorzystać łazienkową przestrzeń.

wanna narozna

Łazienka niczym SPA

Tak naprawdę praktycznie każdą łazienkę można zamienić w swoją prywatną strefę SPA. Oczywiście łatwiej jest to zrobić mając do dyspozycji wannę (bez różnicy jak dużą). Wanna jest bowiem tym elementem wyposażenia, który może służyć nie tylko wykonaniu danych czynności higienicznych, ale i relaksacji. Wystarczy przygotować gorącą kąpiel pełną aromatycznej, gęstej piany, by łazienka zmieniła się w miejsce, w którym można się odprężyć po ciężkim dniu.

Warto też zadbać o estetykę tego miejsca. O ile jest tylko miejsce w łazience, warto jest wstawić do środka rośliny. Na poczucie relaksacji mają wpływ też zapachy, dlatego w pobliżu wanny można zapalić aromatyczne świece, które także będą miały wpływ na klimat w łazience.

Do niektórych wanien, np do tych marki Besco, można dokupić specjale zagłówki, dzięki którym można jeszcze wygodniej wypoczywać w wannie. Poza tym na rynku znajdują się specjalne nakładki, dzięki którym można w wannie czytać czy napić się wina.

Podczas wyboru wanny należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Jednymi z popularniejszych obecnie są wanny akrylowe. Modele te posiadają wiele zalet wynikających wprost z materiału – akrylu.

Akryl jest materiałem ciepłym, tym samym użytkując wannę akrylową, można cieszyć się dłużej gorącą kąpielą, bez konieczności dolewania wody. Poza tym materiał ten jest gładki, bezproblemowy podczas czyszczenia oraz stosunkowo tani. Akrylowe wanny są lekkie, także wiele problemów wynikające z transportu czy montażu znika. Dobre wanny akrylowe to te pochodzące od takich producentów jak: Besco, Koło, Roca, Cersanit, Polimat, Massi.

Artykuł napisany przez redakcję sklepu www.lazienkiabc.pl

Dodaj komentarz