główne_Aranżacja jasnej łazienki w nowoczesnym wydaniu

Jak obudować brodzik?

Artykuł zaktualizowany 23 listopada 2020

Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonalnej łazienki bez prysznica. Kąpiel na stojąco jest  wygodna, oszczędna, a kabina z brodzikiem to doskonały sposób na aranżację niewielkich przestrzeni. Brodziki występują w wielu modnych rodzajach, kształtach i rozmiarach, dlatego są bardzo praktyczne. Klasyczny, stawiany na płytkach model możemy łatwo zamontować niemal w każdej łazience. Podpowiadamy, jak elegancko wykończyć brodzik prysznicowy.

Prysznic z wysokim brodzikiem

Popularnym rozwiązaniem stosowanym w łazience w bloku jest głęboki brodzik zamiast wanny. Zajmuje mniej miejsca, ale oferuje podobne możliwości – zrobimy w nim szybkie pranie ręczne, przygotujemy kąpiel małego dziecka czy domowego zwierzaka. Wysokie brodziki to modele najczęściej wykonane z akrylu sanitarnego. To tworzywo trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Na jego powierzchni nie rozwija się pleśń ani chorobotwórcze drobnoustroje. Brodziki prysznicowe sprawdzą się podczas szybkich remontów, ponieważ są łatwe w montażu.

Możemy wymienić je na nowy model samodzielnie, bez potrzeby kucia posadzki w miejscu kabiny. W estetyczny sposób ukryjemy syfon i przyłącza kanalizacyjne odprowadzające wodę. Zalety wysokiego brodzika to również z pewnością  niższa, konkurencyjna w stosunku do innych rozwiązań kąpielowych, cena. Aby kabina prysznicowa z brodzikiem prezentowała się stylowo i nowocześnie, warto pamiętać o jego estetycznym wykończeniu.

obraz_1

Prefabrykowane obudowy brodzików tworzą estetyczne i bezpieczne osłony elementów montażowych oraz instalacji kanalizacyjnej z syfonem. Fot. Domni.pl

Obudowa do brodzika

Producenci urządzeń sanitarnych oferują estetyczne rozwiązania na miarę. W sklepach stacjonarnych i online znajdziemy obudowy do brodzików, najczęściej wykonane z akrylu. Rozmiar i kształt obudowy pozwala na łatwe i estetyczne wykończenie zewnętrznego boku brodzika. Obudowa ukrywa podstawę, nóżki oraz przyłącza kanalizacyjne, jednocześnie zapewnia łatwy dostęp do nich w razie awarii. Przed zakupem wybranego modelu warto upewnić się, czy możemy dokupić pasującą do niego obudowę. Rozwiązania prefabrykowane to duża oszczędność czasu i kosztów, związanych z wyposażeniem łazienki.

Obudowanie brodzika płytkami

Kabina prysznicowa z brodzikiem może zostać wykończona na wiele sposobów. Musimy jednak pamiętać o doborze trwałego, odpornego na działanie wody i wilgoci materiału. W przypadku brodzików o regularnych kształtach (kwadratowych i prostokątnych), doskonale sprawdzą się  płytki gresowe lub ceramiczne. Możemy zastosować ten sam rodzaj płytek wybrany na ścianę lub posadzkę, aby stworzyć estetyczną i spójną z resztą pomieszczenia powierzchnię. Gres i ceramikę łatwo dotniemy do rozmiaru brodzika. Im większe płytki, tym lepiej i łatwiej będzie nam je układać na prostych krawędziach brodzika.

W przypadku brodzików półokrągłych polecamy stosowanie małych płytek – im drobniejsze elementy, tym lepiej dopasują się do obłego rantu brodzika. Możemy wybierać spośród modnych motywów geometrycznych, np. płytek heksagonalnych, trójkątnych lub prostokątnych. Świetnie sprawdzą się również mozaiki na elastycznej siatce. Uzyskamy estetyczne, płynne i równe przejścia na zakrzywionej powierzchni brodzika.

Tradycyjne brodziki nie tracą na popularności we współczesnych aranżacjach. Dzięki nowoczesnym możliwościom wykończenia i aranżacji wnętrza możemy w estetyczny sposób wkomponować je w niemal każdą łazienkę.

One thought on “Jak obudować brodzik?

Dodaj komentarz