bitcoin

Jak wymienić Bitcoiny na prawdziwą walutę?

Artykuł zaktualizowany 3 maja 2022


Kryptowaluty, w tym Bitcoin to coraz popularniejszy sposób inwestycji, na który decyduje się naprawdę spora liczba osób. Co więcej, bardzo wiele podmiotów pozwala już na płacenie za swoje towary i usługi za pomocą kryptowalut. Nie da się jednak ukryć, że czasem potrzeba nam realnej waluty, którą możemy pozyskać właśnie wymieniając Bitcoiny. Jak to zrobić? Czy jest to bezpieczne? Poda odpowiedzieć na te pytania.


Kantory internetowe

Na rynku działa obecnie wiele kantorów internetowych, za pośrednictwem których możemy kupić dowolne waluty płacać za nie za pomocą Bitcoina. Określamy jedynie ile gotówki potrzebujemy, sprawdzamy kurs, dokonujemy transakcji za pomocą Bitcoina a zamówione przez nas środki wpływają na nasze konto bankowe.

Bitomaty

Drugim sposobem na wymianę Bitcoinów na prawdziwą walutę jest skorzystanie z biletomatów, czyli bankomatów obsługujących kryptowaluty. To proste, intuicyjne w obsłudze urządzenia, które znajdziemy w największych miastach naszego kraju. Korzystnie z nich jest bezpieczne, co więcej, możemy również liczyć na pełną anonimowość. Minusem jest jednak fakt, że bitomaty są jeszcze stosunkowo niedostępne, szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości.

Mobilne kantory

Mówiąc o rozwiązaniach, które pozwalają nam wymienić Bitcoiny na prawdziwą walutę nie sposób nie wspomnieć o mobilnych kantorach, które działają w wielu miastach naszego kraju. Na czym polegają ich usługi? To bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z kantorem wchodząc na jego stronę internetową np. https://mobilnekantory.pl/lubuskie/kantor-bitcoin-zielona-gora/. Znajdziemy tam zarówno numer telefonu, jak i adres e-mail, za pośrednictwem którego możemy umówić się na spotkanie z przedstawicielem kantoru. Podajemy dogodną dla siebie datę oraz godzinę i umawiamy spotkanie w wybranej przez nas lokalizacji. Aby wymienić Bitcoiny nie musimy więc nawet wychodzić z domu. Transakcja przeprowadzona jest szybko i sprawnie z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa zaś cena kryptowalut bardzo korzystna. Nie dziwi więc fakt, że mobilne kantory kryptowalut cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Które rozwiązanie jest najlepsze?

Każda metoda wymiany Bitcoina na prawdziwą walutę ma swoje mocne i słabsze strony. Przykładowo korzystanie z kantorów internetowych jest bardzo szybkie jednocześnie jednak mnogość tego typu stron sprawia, że musimy dokładnie zapoznać się z ofertą danej witryny, sprawdzić jej cennik oraz ocenić, czy jest godna zaufania. Z kolei decydując się na mobilny kantor możemy liczyć na bezpieczeństwo transakcji jednak nie zawsze mamy czas by umówić sę na spotkanie. Dlatego też poszukując sposobu na wymianę Bitcoinów na realną walutę powinniśmy zawsze brać pod uwagę nasze indywidualne potrzeby.

Podsumowując, jeśli posiadasz Bitcoiny i chcesz wymienić je na prawdziwą walutę masz wiele możliwości wyboru. Pamiętaj, aby poszukując miejsca, w którym dokonasz transakcji upewnić się, że jest ono bezpieczne a twoje dane dobrze chronione. Na szczęście, w naszym kraju nie brakuje wygodnych i sprawdzonych rozwiązań takich jak na stronie https://mobilnekantory.pl/mazowieckie/kantor-bitcoin-warszawa/. Korzystając z nich nie tylko nie musisz wychodzić z domu, ale również masz pewność, że otrzymujesz za kryptowaluty bardzo dobrą, atrakcyjną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *