dziewczynka z lalka

Jak wybrać wózek dla lalek na prezent urodzinowy dla dziewczynki?

Artykuł zaktualizowany 22 czerwca 2020


W poszukiwaniu idealnego prezentu urodzinowego dla dziewczynki warto sięgnąć po sprawdzoną klasykę, czyli wózek dla lalek wraz z lalką. Ten zestaw to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, które od lat stanowi ponadczasową i zawsze podobającą się dziecku zabawkę. Na co zwrócić uwagę wybierając taki pomysł na prezent?


Dopasowanie wózka do wieku obdarowywanego nim dziecka

Najważniejszą rzeczą, o jakiej należy pamiętać wybierając na prezent wózek dla lalek jest dokładne dobranie go do wieku dziewczynki. Od tego wyboru będzie zależała nie tylko dobra zabawa, jaką dziecko zyska dzięki takiej atrakcji, ale również jego bezpieczeństwo. W sklepach z zabawkami można znaleźć wózki przeznaczone już nawet dla rocznych dzieci. Stanowią one połączenie wózka i chodzika dla malucha w jednym, dzięki czemu są zabawą ale i atrakcyjnym sposobem na codzienne ćwiczenie chodzenia. Wózki dla lalek dla dzieci młodszych mają też zupełnie inną konstrukcję i wielkość niż te, które są przeznaczone dla dzieci 2-3 czy 4- letnich. Są także wykonane z bardziej sztywnych materiałów, które uniemożliwiają małej dziewczynce rozerwanie tkaniny czy połknięcie jakiegoś małego elementu.

Odpowiedni dobór wózka do wieku pomoże też uniknąć rozczarowania prezentem. Dziecko, które otrzyma wózek idealnie dobrany do poziomu swojego rozwoju, wagi i umiejętności będzie się nim bawiło o wiele chętniej.

Solidna konstrukcja, rodzaj kółek i inne ważne elementy

Drugim niezwykle istotnym czynnikiem decydującym o zakupie wózka dla lalek powinna być jego wytrzymała konstrukcja i solidne wykonanie. Rodzice doskonale wiedzą, że rozwijające się dzieci potrafią zniszczyć naprawdę dobrze wykonane produkty, dlatego w przypadku zabawy wózkiem tym istotniejsza jest jego jakość. Bez względu na to, czy kupuje się w prezencie wózki dla lalek spacerowe czy głębokie, wiklinowe, drewniane czy wykonane z plastiku, muszą się one wyróżniać odpowiednią solidnością.

Warto zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa takich wózków, materiał wykonania i renomę producenta. Istotnym elementem są także kółka do takiego wózka. Mogą być one plastikowe (dostępne w wózkach tańszych), gumowe lub wyprodukowane ze specjalnego tworzywa piankowego PCV (bardzo solidne). Im porządniejsze koła, tym łatwiej dziecku będzie manewrować wózkiem i tym większa szansa, że lekko poradzi sobie ze skręcaniem.

Dobrze jest również dobrać typ wózka dla lalek do pory roku. Wiosną i jesienią małe dzieci z przyjemnością pchają wózki nieco większe, typowo głębokie. Natomiast latem, gdy na zewnątrz jest gorąco dobrze jest postawić po prostu na spacerówkę, która w razie „porzucenia ją” przez dziecko podczas spaceru nie będzie stanowiła dla rodziców żadnego większego obciążenia.

Dodaj komentarz