komplet narzedzi mechanika

Jak wybrać dobry serwis samochodowy?

Artykuł zaktualizowany 25 marca 2020


Poszukiwania mechanika w Poznaniu warto rozpocząć od sprawdzenia opinii na temat danej firmy w internecie. Zadowoleni klienci rzadziej piszą pozytywne komentarze, ale nawet te negatywne mogą nam dużo powiedzieć o poziomie i jakości usług. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru serwisu samochodowego?


Wiedza potwierdzona certyfikatami

Profesjonalny mechanik samochodowy powinien mieć bardzo dużą wiedzę. Przeciętny kierowca samochodu nie jest jednak w stanie jej zweryfikować, dlatego warto korzystać z usług specjalistów, którzy mogą potwierdzić swoje umiejętności odpowiednim certyfikatem lub zaświadczeniem. Warto zapytać o posiadane kwalifikacje, jeżeli serwis nie udostępnia ich na stronie. Nie polecamy korzystania z usług “fachowców”, którzy zareagują w sposób bagatelizujący na pytanie o sposób zdobywania wiedzy. Naprawa samochodów, tak samo jak każda inna dziedzina, dynamicznie się rozwija i do świadczenia usług na najwyższym poziomie konieczne jest regularne dokształcanie się np. na kursach technicznych. 

Kolejka chętnych lub…ich brak

Wolny termin od ręki lub powinien wzbudzać czujność. Ceniony specjalista najczęściej nie może opędzić się od zleceń. Nie oznacza to oczywiście, że należy korzystać jedynie z usług mechanika w Poznaniu, do którego nie można się dostać, ponieważ każdy chce, żeby jego problem z samochodem został jak najszybciej rozwiązany. Jednak nie warto decydować się na miejsce, w którym nikogo nie ma i nikt nie jest zainteresowany usługami serwisowymi. Prawdopodobnie kryje się za tym brak umiejętności lub zawyżone ceny. 

Ustalanie ceny 

Profesjonalny mechanik samochodowy nie ma problemu z określeniem zakresu prac oraz podaniem widełek cenowych. Nie należy wybierać miejsca, w którym pracownik nie umie oszacować kosztów. Zdarza się, że ostateczna cena ulega zmianie, ponieważ w trakcie naprawy okazuje się, że kolejne elementy samochodu mają usterkę. Na końcowy koszt wpływa też cena części, którą trudno podać od ręki, ale każdy specjalista jest w stanie wstępnie wycenić pracę, którą ma wykonać. Kręcenie, podawanie wymijającej odpowiedzi lub zwodzenie jest najczęściej próbą oszustwa i manipulacji. Z kolei, jeżeli mechanik podaje zaniżoną cenę, znacznie różniącą się od średnich stawek rynkowych, lepiej poszukać innego serwisu. 

Oceń wizualnie warsztat

Zanim oddasz swoje ukochane auto do wybranego mechanika w Poznaniu, przypatrz się jego miejscu pracy. Oceń czy panuje tam czystość, w jakich warunkach serwisanci wykonują naprawy i przegląd oraz jak obchodzą się z samochodami. Zwykle na miejscu stoją inne auta, które czekają na naprawę usterki lub doposażenie, dlatego obserwacja powinna być ułatwiona.

Serwis Niedźwiedź-Lock

Niedźwiedź-Lock jest polską firmą, która specjalizuje się w diagnostyce i naprawie samochodów. Fachowcy pracujący w serwisie posiadają wieloletnie doświadczenie, a ich umiejętności są potwierdzone certyfikatami firm Landirenzo, Euro Film, Bosh, Inter Car SA i Nissens. Jakimi problemami zajmują się mechanicy Niedźwiedź-lock w Poznaniu?

  • Naprawą i serwisem klimatyzacji
  • Montażem zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych 
  • Serwisem elektryki samochodowej
  • Doposażaniem aut 
  • Montażem instalacji gazowej LPG

Firma Niedźwiedź-Lock świadczy kompleksowe usługi serwisowe dla samochodów wszystkich marek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *