mezczyzna wzywa pomoc drogowa

Jak wezwać pomoc drogową za granicą? Podpowiadamy


Wyjazd własnym samochodem za granicę, obecnie jest na porządku dziennym. Dlatego czy jedziemy tam do pracy, a może na wakacje zawsze musimy się liczyć z pewnymi zdarzeniami losowymi. Niemniej jednak gdy pojawi się problem z samochodem za granicą i trzeba będzie wezwać pomoc drogową, należy przed tym faktem odpowiednio się zabezpieczyć.


Każdy doskonale wie, że wypadek samochodowy, czy awaria auta do przyjemnych zdarzeń nie należy. O ile wiemy co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie na terenie naszego kraju, to często nie mamy wiedzy co robić, gdy to nam się przydarzy za granicą. Dlatego uprzednio warto się do tego stosownie przygotować.

Pomoc drogowa za granicą, czyli jaka?

Przed podróżą warto sprawdzić, na jaką pomoc drogową możemy liczyć w kraju, do którego jedziemy oraz w krajach tranzytowych. Jeżeli wybieramy się do Niemiec, to warto sprawdzić np. pomoc drogowa Magdeburg. To jest polska firma, która udziela pomocy w razie awarii  samochodu lub wypadku w trasie. Wybierając tę firmę, możemy liczyć na pełne wsparcie 24 godziny na dobę. Pomoc drogowa Magdeburg obsługuje wszystkie Niemieckie autostrady na trasie Magdeburg, Hannover i Berlin. Pracownicy mówią w języku polskim, co jest dużym plusem w przypadku bariery językowej. Możliwość reperacji na miejscu, zamówienie lawety oraz obsługa powypadkowa. Niższe ceny w porównaniu do niemieckich firm, świadczących pomoc drogową.

Im bliższa firma, tym niższe koszty

Warto przy tym pamiętać, że im bliżej jesteśmy dużego miasta np. na autostradzie w Niemczech, tym szybciej do nas przyjedzie laweta. Pomoc drogowa w Magdeburgu obsługuje wiele niemieckich miast oraz wszystkie autostrady.  Dlatego w każdym miejscu w Niemczech może sprowadzić auto do jednego ze swoich warsztatów lub świadczyć usługę holowania samochodu do Polski.  Przy tym oferuje ceny na polską kieszeń.

Ubezpieczenie Assistance

Dodatkowe ubezpieczenie przed wyjazdem za granicę własnym samochodem, to czasem niemałe koszty. Dlatego wiele osób nie decyduje się na wykupienie takiego pakietu. W takiej sytuacji w razie awarii lub wypadku właściciel pojazdu ponosi wszelkie koszty naprawy i holowania samochodu za granicą. Warto przy tym skontaktować się z polską pomocą drogową Magdeburg, ponieważ te koszty będą zdecydowanie mniejsze.

Gdy mamy wykupiony pakiet ubezpieczeniowy, to wszystkie wydatki lub ich część ponosić będzie ubezpieczyciel. Jeżeli chodzi o możliwe pakiety, to wszystko zależy od sumy ubezpieczenia. Im ona wyższa, tym pakiet jest bardziej rozszerzony i dotyczy krajów UE. Warto przy tym pamiętać, że nie musimy wykupywać ubezpieczenia na rok, a wystarczy jednorazowe ubezpieczenie na okres obejmujący termin naszej podróży. Dzięki temu składka będzie niższa, a my możemy zdecydować się na bardziej rozszerzoną wersję.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe honorują nowych członków, którym właśnie przydarzył się nieszczęśliwy wypadek. W ten sposób kierowcy mogą uniknąć całości lub części kosztów, które by musieli zapłacić za holowanie i naprawę auta. Przykładem takiej firmy jest Auto Club Europa (ACE).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *