komfortowa sypialnia

Sypialni – jak urządzić nowoczesne wnętrze?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Sypialnia – oaza snu, miejsce wypoczynku, miejsce dostępne tylko dla domowników, do którego zakaz wstępu mają osoby obce. Tak najprościej można scharakteryzować to pomieszczenie, tak wyjątkowe i intymne, w każdym domu.


Styl wnętrza

Niezwykle ważne jest, aby styl urządzenia sypialni odpowiadał temu, jaki charakter i oczekiwania mają osoby, które będą w niej spać. Niezwykle istotne jest, aby użytkownicy sypialni czuli się w niej po prostu dobrze. Nie musi ona podobać się osobom postronnym. Za to nie ma mowy o tym, by domownicy czuli się w niej nieswojo. W tym celu najlepiej urządzić sypialnię w takim stylu, aby oboje partnerzy zaakceptowali zarówno ogólny wystrój i aranżację, jak i dodatki. Ostatnio bardzo modny jest styl minimalistyczny. Jak najmniej przedmiotów, które mogą generować chaos, powodować nieporozumienia i konflikty. Chaos sprzyja powstawaniu bałaganu, a to z pewnością nie jest dobre. Dlatego w sypialni warto postawić na minimalizm.


Przygotowanie do snu

Nowoczesna sypialnia to sypialnia, w której śpiące osoby mogą przygotować się do snu w sposób, jaki uznają za najbardziej skuteczny dla siebie. Na przykład, czytając książkę przed snem, warto znaleźć rozwiązanie, które nie będzie przeszkadzać partnerowi. Najlepiej zainstalować oświetlenie, które jednej osobie da dużo światła, a innej – wcale. Sypialnia nie jest odpowiednim miejscem na telewizor czy telefon komórkowy lub tablet. Przed snem warto zrezygnować z urządzeń mobilnych, ponieważ niebieskie światło zaburza sen. Jeżeli wyciszające działanie ma mieć słuchanie muzyki, warto zainwestować w jak najlepsze słuchawki, dzięki którym dźwięk będzie docierał tylko do uszu właściwej osoby, a nie będzie przeszkadzał jej partnerowi znajdującemu się bardzo blisko.


Łóżko i materac na medal

Nowoczesna sypialnia to również najwyższej jakości podłoże snu, dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Materac i pokrowiec to bardzo ważne kwestie, trzeba dobrać je indywidualnie do swoich potrzeb. Łóżko musi pasować do aranżacji całego wnętrza, a dodatkowo charakteryzować się estetycznym wykończeniem i trwałą konstrukcją. Warto zadbać o rzeczy takie jak na przykład koce czy świeczki, które potrafią zbudować ciepło i atmosferę. Na wybór odpowiedniego materaca trzeba poświęcić trochę czasu i wykazać się zaangażowaniem. Wnętrze materaca może kryć piankę, lateks lub sprężyny, a surowiec trzeba dopasować do swoich oczekiwań – inny będzie najlepszy dla alergika, inny – dla osób z problemami z kręgosłupem. Wybierajmy produkty najlepszych producentów – to inwestycja na wiele lat, od tego zależy w dużej mierze zdrowie naszego kręgosłupa, jakość snu, a co za tym idzie, to, czy rano będziemy wyspani i pełni energii na nadchodzący dzień.

Propozycje i porady odnośnie urządzenia sypialni znajdziemy w czasopismach i Internecie. Nie wystarczy jednak sama lektura. Trzeba jeszcze wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością pójścia na kompromis z drugą osobą. Urządzenie nowoczesnej sypialni to nie lada wyzwanie, jednak z pewnością warto je podjąć.


Artykuł powstał we współpracy z selene.pl

Dodaj komentarz